افتتاح بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال طرح‌ جدید صنعت آب و برق

تهران- ایرنا- چهلمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران فردا (سه‌شنبه) ۶ طرح را در قالب هشت پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار ۳۹ هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان برای استان‌های فارس و اردبیل به ارمغان خواهد آورد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، پویش هر هفته الف- ب- ایران به هفته  چهلم خود رسیده و قرار است فردا همزمان با روزهای پایانی دهه فجر، ۶ طرح در قالب هشت پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار سه  هزار و ۹۷۴ میلیارد تومان در دو استان فارس و اردبیل با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهوری و وزیر نیرو افتتاح شود.

بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات تنها پروژه‌ای است که در استان اردبیل افتتاح خواهد شد.

سد تنظیمی «ملاصدرا» در اقلید فارس برای تنظیم ۹۲ میلیون مترمکعب آب خروجی از نیروگاه سد ملاصدرا و تحویل به چهار هزار و ۴۰۰هکتار از اراضی کشاورزی افتتاح خواهد شد.

سد تنظیمی «تنگ‌خمار» با کنترل سیلاب‌های مخرب، علاوه بر کاهش اثرهای نامطلوب و خسارت‌های وارده به اراضی و روستاهای پایین دست با تزریق و تغذیه آب به آبخوان شیبکوه باعث افزایش سطح آب زیرزمینی و تامین آب کشاورزی و افزایش رضایت‌مندی اهالی منطقه خواهد شد.

پروژه دیگر تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید صدرا است که حفظ محیط زیست، ارتقای سطح بهداشت عمومی و استفاده مجدد از پساب را انجام خواهد داد و جمعیت ۸۷هزار نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

تصفیه خانه آب فسا و تاسیسات وابسته به آن که تامین آب شرب و صنعت شهرستان های فسا (ایچ-ششده-زاهدشهر و روستاهای مسیر) را انجام می دهد و جمعیت ۱۸۴ هزار و ۱۴۲ نفری را تحت پوشش قرار می‌دهد.

نیروگاه خورشیدی ۶ دهم مگاواتی داراب _لایزنگان و نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی شهرک صنعتی سروستان و نیز نصب و راه اندازی و مدیریت شبکه فیبر نوری، از جمله پروژه هایی است که در استان فارس به بهره برداری می رسد.

به گزارش ایرنا، دومین مرحله افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران فعالیت خود را از فروردین‌ماه امسال آغاز کرد.

این مرحله از پویش، بهره‌برداری از طرح‌های مهم صنعت آب و برق را برای سراسر کشورمان در شرایط سخت تحریمی به همراه داشت و نشان داد با وجود شرایط سخت تحمیل شده به کشور،  قطار سازندگی دولت «تدبیر و امید» زمین‌گیر نشده و همچنان با قوت رو به جلو در حرکت است.

وزیر نیرو در زمان راه‌اندازی این پویش به مردم قول داده بود تا پایان سال، هر هفته از پروژه‌های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور رونمایی کند.

در قالب پویش هر هفته#الف_ب_ایران مقرر است از ۲۵۰ پروژه مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان بهره‌برداری شود.

اهیمت این پویش به قدری بود که «حسن روحانی» رییس‌جمهوری، دهم تیرماه امسال در پیامی که به وزیر نیرو بابت این طرح، گفت: اقدام‌های برنامه‌ریزی شده در زمینه دو نیاز اساسی مردم یعنی آب و برق (الف و ب)، عبور بی‌مشکل از تابستان‌های گرم و خشک، ایجاد امنیت روحی و اجتماعی در جهت استمرار بهره‌گیری از دو نعمت ارزشمند، اعتماد لازم برای برنامه‌ریزی اقتصادی و نگاه امیدوارانه به تابستان ۹۹ با وجود مواجهه با پاندمی کووید۱۹ و عدم دغدغه مردم برای قطعی آب یا برق در بیمارستان،  منزل یا محل کار از یک سو و بیان و تشریح لازم در پایان طرح‌ها و افتتاح آنها به سبکی نوین و دلگرم‌کننده از سوی دیگر، برای مردم ایران و دولت تدبیر و امید افتخارآمیز و غرورآفرین بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha