۵۰ طرح راهداری در کرمان افتتاح شد

کرمان - ایرنا - ساختمان قرارگاه مرکزی پلیس راه استان کرمان به نمایندگی از ۵۰ طرح راهداری استان با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی، جانشین پلیس راهور ناجا و استاندار کرمان و سایر مسوولان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه در این آیین گفت: پیوند پلیس راه و راهداری ناگسستنی است و ایجاد قابلیت و تجهیز راه ها و سفرهای ایمن در نظام حمل و نقل عمومی اجرا می‌شود.

محمد اسلامی افزود: احداث پروژه های زیرساختی ازجمله پلیس راه و تجهیز سیستم های پایش تصویری در دستور کار وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد.

وی عنوان کرد: اجرای این طرح ها در استان کرمان با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان در زمانی کوتاه یک تا دوساله اجرایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان هم با اشاره به همت تلاش سازمان و کمک های استان ۵۰ پروژه با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان طی دهه مبارک فجر در دست افتتاح قرار گرفت.

سیدعلی حاج سیدعلیخانی افزود: همچنین ۱۵ طرح جدید نیز کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن با اعتبار ۱۲۵ میلیارد تومان که ازاین دست می‌توان به اجرای ۹ راه روستایی و پل کالیشور راور اشاره کرد.

وی اظهار داشت: یکهزار و ۲۰۰ مترمربع زیربنای این طرح با سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون اعتبار برای ساخت و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه تجهیز این طرح از ۲ بخش اداری و خوابگاه تشکیل شده است.

همچنین جانشین پلیس راهور ناجا جمهوری اسلامی نیز در این آیین گفت: استان های سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان به لحاظ گستردگی به تشکیلات پلیس راه در ۲ بخش شمالی و جنوبی نیاز دارند و بر همین اساس سازماندهی شدند که امروز کرمان شمال افتتاح شد.

سردار سیدتیمور حسینی افزود: استان کرمان با توجه به وسعت و اینکه قطب صنعت کشور است، یکی از استان های هدف در ترافیک جاده ای و شهری محسوب می شود لذا اقدامات زیربنایی مناسبی در بخش شهری انجام دادیم.

وی ادامه داد: استان کرمان با ۱۷ پاسگاه پلیس راه ماموریت خود را انجام می‌دهد که نیازمند احداث پنج پاسگاه جدید هستیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha