۲۴ هزار میلیارد تومان برای توسعه روستاهای کشور هزینه شد

بوشهر-ایرنا- معاون امور عمرانی سازمان دهیاری های کشور گفت: ۸۱ هزار پروژه عمران روستایی با هزینه ۲۴ هزار میلیارد تومان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در کشور اجرا شده‌است.

علی قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در دشتستان استان بوشهر افزود: اعتبار هزینه شده در دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای روستایی معادل ۸۰ درصد کل اعتبارات هزینه شده برای توسعه روستاهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی یادآور شد: توسعه روستایی از برنامه های مهم انقلاب اسلامی بوده که در دولت تدبیر و امید بیش از پیش به این موضوع پرداخته شدهاست.

قربانی بیان کرد: عقب ماندگی و محرومیت روستاها ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی است زیرا روستائیان بدنبال دستیابی به امکانات با مهاجرت به شهرها هم باعث نابودی اقتصاد روستایی می‌شوند و هم با روی آوردن به مشاغل کاذب و حاشیه نشینی در شهرها افزایش معضلات اجتماعی را دامن می‌زنند.

وی یادآورشد: دولت تدبیر و امید به مقوله توسعه روستایی در استان بوشهر توجه ویژه‌ای دارد، طوریکه در ۲ سال اخیر ۳۰۰ میلیارد تومان به دهیاری‌های این استان کمک شده‌است.

 در آیینی با حضور معاون امور عمرانی سازمان دهیاری‌های کشور، معاون امور عمرانی استاندار بوشهر و فرماندار دشتستان باشگاه بدن سازی شهید قاسم سلیمانی در روستای بهر بخش شبانکاره دشتستان افتتاح شد.

این طرح با زیربنای ۲۱۸مترمربع در دو طبقه و با اعتبار ۱۵میلیارد ریال احداث شده‌است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha