صالحی‌امیری: از فدراسیون کاراته حمایت می‌کنیم

تهران- ایرنا- «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک و هیات همراهش، امروز (دوشنبه) از فدراسیون کاراته بازدید کردند. این مقام مسوول در جریان این بازدید تاکید کرد که از فدراسیون کاراته حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک و هیات همراهش، امروز (دوشنبه) از فدراسیون کاراته بازدید کردند.

«سیدحسن طباطبایی» رییس فدراسیون کاراته در این بازدید، گفت: کاراته یکی از رشته‌های مورد توجه کمیته المپیک است که حمایت‌های لازم تاکنون از آن صورت گرفته است.

وی افزود: رویکرد ما در فدراسیون، جوان‌گرایی است و در مدت حضور در این فدراسیون از ظرفیت جوانان استفاده می‌کنیم.

رییس فدراسیون کاراته، ادامه داد: تعداد زنان کاراته‌کا بیشتر از مردان است. ظرفیت کاراته در کسب سهمیه المپیک بالاست و در بخش مردان کادر فنی قوی و کاربلدی داریم. تاکنون ٢ سهمیه در بخش مردان کسب شده و یک سهمیه دیگر هم می توان کسب کرد.

وی ادامه داد: در بخش زنان، «حمیده عباسعلی» کسب سهمیه داشته و یکی از امیدهای ما در توکیو محسوب می‌شود. اگر لیگ جهانی مراکش برگزار شود، سهمیه «سارا بهمنیار» هم قطعی می‌شود، البته با برگزار نشدن این مسابقات نیز بهمنیار می‌تواند در دیگر رویدادها، سهمیه‌اش را علنی کند.

طباطبایی درباره کمبودهای این رشته، گفت: در بخش تجهیزات بدنسازی و مسائل مالی نیاز به حمایت داریم. ٢ رویداد سخت برای کسب سهمیه داریم که در استانبول ٢٠ نفر و مراکش هشت نفر اعزام می شوند که هزینه اعزام زیاد است.

سپس رییس کمیته المپیک، گفت: با موافقت اعضای هیات اجرایی هزینه بلیت این رویداد توسط کمیته المپیک پرداخت می‌شود. در بخش تجهیزات هم از فدراسیون حمایت می‌کنیم.

صالحی امیری، ادامه داد:  هزینه یک اردو در سال آینده در مشهد را کمیته المپیک تامین می‌کند.

رییس کمیته ملی المپیک از رییس فدراسیون به دلیل اینکه حرمت بزرگان این رشته حفظ کرده است، تشکر کرد.

در ادامه، اعضای هیات اجرایی از اردوی تیم ملی کاراته هم بازدید کردند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha