۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 1160
کد خبر: 84222422
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۹۳۲ کانون در مساجد گیلان فعالیت دارند

رشت - ایرنا - مدیر ستاد کانونهای مساجد گیلان گفت: ۹۳۲ کانون در مساجد گیلان فعالیت دارند.

حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان اظهار داشت: از این تعداد کانون، ۳۱۴ کانون شهری و ۶۱۶ کانون روستایی می باشد که رشت با داشتن ۲۱۰ کانون بیشترین و رضوانشهر با ۱۲ کانون، کمترین کانون در گیلان را دارند.

وی افزود: همچنین در این کانونها ، بیش از ۶۰ هزار نفر عضوند که از این تعداد، ۴۲ هزار و ۵۶۷ عضو را آقایان و ۱۷ هزار و ۹۴۴ عضو  را بانوان تشکیل می دهند و همچنین شهرستان رشت با ۱۶ هزار و ۸۵۰ عضو بیشترین و سیاهکل با ۲۳۰ نفر، کمترین عضو  را در گیلان دارند.

وی ادامه داد: در کانون های مساجد گیلان ، بانوان مدیریت ۱۲۰ کانون را در اختیار دارند و همچنین مدیریت ۲۱۳ کانون دارای تحصیلات دکترا و ۴۷ مدیریت تحصیلات حوزوی دارند و علاوه بر آن ، ۲۳۷ عضو از این کانون ها دارای مدرک دکترا، یکهزار و ۴۰۵ عضو دارای مدرک کارشناسی ارشد و  شش هزار و ۶۵۲ عضو دارای مدرک کارشناسی هستند.

وی بیان کرد: کانونهای مساجد در ۴۸ عنوان فعالیت دارند که این فعالیت ها در زمینه های فرهنگی ، هنری و سایر حوزه ها می باشد که می توان به فعالیت های حوزه رسانه، نمایش ، فیلم، سرود، هنرهای دستی، قلم ، کارآفرینی، فن آوری ، ساماندهی ، کتاب و همدلی اشاره کرد.

  مدیر ستاد کانونهای مساجد گیلان در خصوص نحوه تاسیس کانون در مساجد اظهار داشت:متقاضیان تاسیس کانون مساجد باید افراد فرهنگی و تحصیل کرده باشند و طبق ضوابط از درخواست های تشکیل کانون های مساجد حمایت کرده و مجوز تاسیس خواهیم داد که در ابتدای کار نیز، ۱۱ میلیون تومان از سوی ما برای تاسیس کانون پرداخت می شود.

حجت الاسلام رضوانی نژاد اضافه کرد: کانون های مساجد تالارهای زیبای مذهبی هستند و در این کانون ها مشخص می شود که چه افرادی مسئولیت داشته و چه برنامه ها و چه کارهایی را در بخش های فرهنگی انجام می دهند.

وی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه ، خیلی از مشاغل و فعالیت ها کاهش یافت اما برنامه های کانون نه تنها کاهش نیافت، بلکه به دلیل حضور و خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر، فعالیت کانون ها افزایش یافته است.

مدیر ستاد کانونهای مساجد گیلان همچنین به فعالیت های سه ماه اخیر این اکنون ها اشاره و بیان کرد: حدود ۹۸۰۰  فعالیت طی سه ماه انجام شده و هر روز نیز شاهد افزایش این فعالیت ها هستیم و پیش بینی ما این است که تا پایان ماه جاری، فعالیت های کانون های مساجد گیلان به ۱۱ هزار برنامه افزایش یابد.

گیلان دارای دو و نیم میلیون نفر جمعیت است.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha