۱۴۱ طرح اشتغال‌زای مددجویان در اشنویه افتتاح شد

مهاباد- ایرنا- ۱۴۱ طرح اشتغال‌زا وخودکفایی با ۶۵ میلیارد ریال هزینه همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی امروز، دوشنبه با حضور جمعی از مسوولان در اشنویه به بهره برداری رسید.

 رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه در حاشیه افتتاح این طرح‌ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۶۵ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان زیرپوشش این شهرستان اختصاص یافته و در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال‌زایی مددجویان در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، تولید فرش دستباف، خیاطی، صنعت، خدمات و اصناف به آنها پرداخت شده‌است.

سامان چیانه افزود: با پرداخت این مبلغ سهمیه ابلاغی سال گذشته به میزان ۱۰۰ درصد در اشنویه تحقق یافته و مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مراکز فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند تا با شرکت در این دوره‌ها مهارت‌های لازم را در یک شغل فرا گیرند.

وی ادامه داد: پنج واحد مسکن مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)  نیز با  سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه به صورت نمادین در روستای "گردکاشان" افتتاح شد.

وی گفت: برابر دستورالعمل و موافقتنامه سازمان برنامه و بودجه کشور برای مقاوم‌سازی مساکن روستایی ۵۰۰ میلیون ریال به صورت تسهیلات و ۳۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض  به متقاضیان روستایی از سوی بنیاد مسکن و با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت می‌شود.

هم‌اکنون سه  هزارو ۱۰خانوار با جمعیت بیش از هفت هزار و ۲۷۸ نفر در اشنویه تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که از این تعداد ۶۰۳ نفر دانش‌آموز و ۴۲ نفر دانشجو هستند.

شهرستان مرزی اشنویه ، دارای ۲ بخش مرکزی با ۴۲ روستا و نالوس با ۳۰ روستا در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با کشور عراق و ترکیه واقع شده است.

۲۳ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی همزمان با ایام الله دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به نام دهه فجر انقلاب اسلامی و جشن پیروزی نامگذاری شده است که در طول این مدت برنامه‌های مختلفی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha