سه پروژه صنعتی در آبادان بهره‌برداری شد

آبادان - ایرنا - معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: سه پروژه صنعتی با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۸۸ میلیارد ریال روز دوشنبه در شهرک صنعتی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا سیدعلی موسوی روز دوشنبه در حاشیه بهره‌برداری از این پروژه‌ها در جمع خبرنگاران بیان کرد:پروژه تولید پایانه‌های فروش‌ آنلاین بی‌سیم با حجم سرمایه گذاری ۷۸۸ میلیارد ریال و ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار دستگاه و به منظور تامین نیاز داخلی بهره‌برداری شد.

وی افزود:در این واحد تولیدی برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است و سالانه ۲۵۰ هزار دلار ارزآوری خواهد داشت.

وی اضافه کرد: واحد صنعتی آرمان ایمن صبح اروند که در زمینه تولید و توزیع سیستم امنیتی، دوربین مدار بسته، دزدگیر و درب اتوماتیک فعالیت دارد نیز امروز به بهره‌برداری رسید.برای راه اندازی این واحد ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.

موسوی گفت:این واحد ظرفیت تولید یکهزار عدد دوربین ‌مدار بسته، سیسم امنیتی ،دزدگیر و درب اتوماتیک در سال را دارد و با هدف تامین نیاز بازار داخلی و خارجی به بهره‌برداری رسیده است.
وی ادامه داد: همچنین واحد ارژنگ آرایش الوند اروند با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال بهره‌برداری شد. این واحد با تولید انواع لوازم آرایشی برای ۹۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد و بخشی از نیاز بازار داخلی را تامین می‌کند.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۱ پروژه صنعتی با عنوان جهش تولید در سرزمین فتح در منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری رسیده است.

موسوی افزود: این تعداد پروژه با سرمایه گذاری سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال و ۴۷ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی و ۵۴۷ نفر شغل مستقیم و یکهزار و ۷۰۰ شغل غیر مستقیم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده و در زمینه مواد غذایی، پوشاک، صنایع الکترونیک و دانش بنیان، مصالح ساختمانی، آرایشی و بهداشتی، دوربین مدار بسته و تولید کارت خوان فعالیت دارند.

موسوی با بیان اینکه تاکنون ۲۵ واحد صنایع دانش بنیان در منطقه آزاد اروند راه‌اندازی شده گفت: از ایده‌های خوب در تولید صنایع دانش بنیان، پیشرفته و هایتک در منطقه آزاد اروند حمایت خواهد شد ضمن اینکه  این منطقه هم اکنون به عنوان هاب صنایع پیشرفته الکترونیک در جنوب‌غرب کشور به شمار می‌آید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان نیز گفت: پیشتر بحث رفع مشکلات بیش از ۱۱۵ واحد صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل در آبادان بود که خوشبختانه امروز خط تولیدی برخی از این صنایع در مدار قرار گرفته و این افتخاری برای همه ما است.

سیدزین العابدین افزود: پروژه‌های شهرک صنعتی آبادان هم اینک حدود سه تا چهار هزار نفر شغل به طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده‌اند.

هفت پروژه صنعتی به ارزش یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اشتغالزایی ۴۴۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در دهه مبارک فجر امسال در منطقه آزاد اروند به بهره‌برداری رسیده است.

این پروژه‌ها شامل تولید انواع لوله پلی‌اتیلن، دستگاه‌های کارت خوان، لوازم آرایشی و بهداشتی، دوربین‌های مداربسته، تولید دستکش و کیسه‌ پلاستیکی یک‌بار مصرف است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است که در محل تلاقی ۲ رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha