۳۸ درصد جمعیت آذربایجان‌غربی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

مهاباد- ایرنا- معاون تعهدات بیمه‌ تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: هم‌اکنون ۳۸ درصد جمعیت استان شامل ۳۹۰ هزار نفر بیمه‌شدگان اصلی و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیمه‌شدگان تبعی تحت پوشش این بیمه هستند.

نادر خورشیدی روز دوشنبه در مراسم معارفه رییس جدید تامین اجتماعی اشنویه با بیان اینکه این تعداد در بخش‌های بیمه ‌شدگان اجباری، مشاغل آزاد، اختیاری و توافقی تقسیم بندی شده و حق بیمه پرداخت می کنند، افزود: بدین ترتیب با احتساب بیمه‌شدگان تبعی ۵۸ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی گفت: از ابتدای اسفند سال جاری دفترچه‌های تامین اجتماعی حذف می‌شود و بیمه‌شدگان می‌توانند با ارایه کارت ملی با مراجعه به مراکز درمانی از خدمات آن بهره‌مند شوند.

معاون تعهدات بیمه‌ تامین اجتماعی آذربایجان‌غربی ادامه داد: از اول اسفند به بعد بیمه شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به پایان می‌رسد نیازی به دریافت دفترچه جدید ندارند و می‌توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند.

خورشیدی با بیان اینکه تمامی جزئیات و جوانب مختلف خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی در برنامه حذف دفترچه‌های کاغذی لحاظ شده است، گفت: نحوه خدمت رسانی به بیمه شدگان در مطب پزشکان و سایر مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد به دقت برنامه ریزی شده است و اطمینان داریم که در ایفای تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان با حذف دفترچه‌های کاغدی هیچگونه اختلالی به‌وجود نخواهد آمد.

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های نسخه نویسی الکترونیکی نیز در استان آماده شده و درمانگاه‌های خصوصی، دولتی، دانشگاهی و غیرانتفاعی به نسخه نویسی الکترونیک مجهز شده و اجرای این طرح را آغاز کرده اند.

وی بیان کرد: در صورتیکه مراکز طرف قرارداد نباشند، در یک نسخه مشخصات بیمار و کدملی نوشته می‌شود که با مراجعه به داروخانه‌ها با توجه به توافق صورت گرفته اقدامات لازم در این خصوص برای آنها انجام می شود.

وی در ارتباط با سامانه ۳۰۷۰ افزود: این سامانه ۳۰ خدمت را به حدود ۷۰ میلیون نفر مراجعه کننده به مراکز بیمه‌ای را تحت پوشش قرار می‌دهد و دیگر نیاز به مراجعه حضوری به مراکز بیمه‌ای نیست و بیمه‌شدگان با مراجعه به سایت و ثبت‌نام می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا، در این مراسم "طاها خضرسوری"به عنوان رییس تامین اجتماعی اشنویه معرفی و از زحمات" ابراهیم محمودنژاد" قدردانی شد.

بیمه تأمین اجتماعی یکی از سازمان‌های بیمه‌گر است که در کنار بیمه سلامت، عنوان بزرگترین سازمان‌های بیمه‌گر کشور و استان‌های مختلف را در اختیار دارد.

هم‌اکنون یک بیمارستان، یک دی کلینیک، سه پلی کلینیک، پنج درمانگاه تخصصی مختص سازمان تأمین اجتماعی در آذربایجان‌غربی فعال است و به افراد تحت پوشش خدمات ارائه می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha