۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84222288
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مسیر بلوار کوشش به جاده خلج مشهد بازگشایی شد

مشهد- ایرنا- پروژه بازگشایی مسیر بلوار کوشش به جاده خلج با هزینه بیش از ٤٠٠ میلیارد ریال روز دوشنبه بهره برداری شد.

شهردار مشهد در این مراسم گفت: این پروژه با نظر و طبق خواست مردم اجرا شده و پروژه کلان برای شهر مشهد است.

محمدرضا کلائی افزود: این پروژه دسترسی مردم به منطقه گردشگری هفت حوض مشهد را فراهم می کند و منطقه هفت حوض نیز باید به مجموعه نمونه کوهنوردی و سنگنوردی تبدیل شود.

وی ادامه داد: منطقه سیدی مشهد بسیار مورد توجه است و پروژه های محرک و محلات هدف طرح بازآفرینی باید با جدیت در این منطقه پیگیری شود.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: در هر ساعت حدود ١١٠٠ دستگاه خودرو از خیابان خلج به سوی منطقه گردشگری هفت حوض حرکت می‌کنند و ٣٠٠ دستگاه اتوبوس نیز در این مسیر رفت و آمد دارند که این بار ترافیکی برای ساکنان مشکلات بسیار ایجاد می کرد به طوریکه پارسال در محدوده خیابان خلج تا قائم (عج) ٢٠٠ فقره تصادف جرحی رخ داد.

خلیل الله کاظمی افزود: طول مسیر پروژه اجرا شده حدود ۲ کیلومتر است و چهار هکتار فضای سبز و ١.٦ کیلومتر مسیر دوچرخه در این محدوده ایجاد شده است.

وی ادامه داد: با بازگشایی مسیر بلوار کوشش به جاده خلج بار ترافیکی منطقه تا حد زیاد مرتفع می شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: شورای اسلامی شهر مشهد سعی داشته محور اقدامات را روی خواسته های مردمی بگذارد.

احمد نوروزی افزود: توجه ویژه به شورای اجتماعی محلات و دفاتر تسهیلگری هدف بازآفرینی در راستای تحقق خواست مردم مورد توجه است و پنج درصد از اعتبارات عمرانی شهرداری به پروژهای شورای اجتماعی محلات و پنج درصد نیز به دفاتر تسهیلگری اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: شهر را با بدهی زیاد تحویل گرفتیم ولی امروز شاهد رشد و شکوفایی شهر هستیم.

بازگشایی مسیر بلوار کوشش تا جاده خلج یکی از خواسته های ١٠ ساله ساکنان این منطقه است که اجرای آن با هدف اتصال بلوار کوشش به شریان اصلی شهر اردیبهشت سال ۹۸ آغاز شد.
اجرای این پروژه باعث کاهش ترافیک خیابان های کوشش و قائم(عج) و همچنین اتصال این معبر به خیابان های خلج، قائم (عج) ، بولوار نماز و دسترسی راحت تر به منطقه گردشگری هفت حوض شده است.

مجری این طرح شرکت ساختمانی بتن و ماشین قدس رضوی است که آن را ۶ ماه زوتر از موعد مقرر به انجام رسانده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha