احوالات هر رزمنده دفاع مقدس یک کتاب است

سمنان- ایرنا- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: خاطرات و احوال هر رزمنده دفاع مقدس، تجربیات هر شهر، محله، مسجد و هر یگان حاوی مطالب آموزنده و غنی است که می‌تواند به طور مجزا تبدیل به کتاب شود.

به گزارش ایرنا، سرهنگ محمدحسن سلامی روز دوشنبه در نشست تخصصی نویسندگان، شاعران و هنرمندان پیشکسوت و نوقلم دفاع مقدس استان سمنان با حضور رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در مرکز فرهنگی دفاع مقدس اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ابراز داشت: هرگام در راه حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، مجاهدت برای انقلاب و اسلام و خدمت بزرگ به نسل‌های آینده است که خواهان آشنایی با دفاع مقدس هستند.

وی افزود: هدف‌گذاری این اداره کل، بهره‌گیری از ظرفیت نویسندگان استان در راستای نشر و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس از مهدکودک‌ها است که این هدف در تعامل با بهزیستی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محقق می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: عملکرد و نقش هر دستگاه اجرایی در دفاع مقدس به طور مجزا می‌تواند برای تاریخ دفاع مقدس استان سمنان یک کارنامه افتخار باشد.

سلامی با بیان اینکه هشت دستگاه تا کنون کارنامه فعالیت‌های خود در دفاع مقدس را تهیه کردند ابراز داشت: باقی دستگاه‌ها نیز به مرور در این مسیر قرار می‌گیرند و این مطالب با بهره‌گیری از ظرفیت قلم نویسندگان استان تبدیل به کتاب می‌شود.

وی بیان کرد: نگارش کتاب‌هایی به خط بریل برای نابینایان، کتاب‌های متعدد در حوزه کودک و نوجوان و ترجمه برخی آثار دفاع مقدس به زبان‌های خارجی و نگارش کتاب به گویش‌های محلی از اقدامات خوب فعالان این عرصه است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان اظهار کرد: کتاب نقش بانوان در دفاع مقدس به عنوان کتاب مرجع، دانشنامه‌های استانی دفاع مقدس و ستاد پشتیبانی جنگ در استان، از کتاب‌های شاخص استان در سال ۹۹ است که نگارش آن‌ها به انجام رسید و یا تا پایان سال به نتیجه می‌رسد.

سلامی گفت: رونمایی‌های متعدد از کتاب به مناسبت ۴۰ سالگی دفاع مقدس در مکان‌های مختلف اعم از منازل شهدای مدافع حرم استان نیز از دیگر فعالیت‌های این اداره کل در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس بود.

به گزارش ایرنا، ۷۰ نویسنده دفاع مقدس در استان سمنان فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha