آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد قره برون جویبار بهره‌برداری شد

ساری - ایرنا - در نهمین روز از دهه مبارک فجر، آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد که در حوزه شیلات و آبزی پروری فعالیت می‌کند، روز دوشنبه با حضور معاون استاندار مازندران در منطقه قره‌برون جویبار بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران در آیین این افتتاح بر لزوم مهارت آموزی در محیط واقعی کار و توانمند سازی نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: حدود ۱۲۹ استاندارد آموزشی و مهارتی در حوزه شیلات و آبزی پروری از جمله در زمینه پرورش ماهیان سرد و گرم آبی، خاویاری، آکواریومی و تکثیر بچه ماهی وجود دارد که این مرکز می‌تواند به عنوان بزرگترین مرکز آموزش مهارت در استان و حتی در بین استان‌های ساحلی کشور در حوزه مهارت آموزشی شیلات و آبزی پروری فعالیت کند. ‎

حسن خیریانپور با اشاره به ظرفیت های متعدد مازندران به ویژه در حوزه شیلاتی و آبزی پروری و تولید سالانه بالغ بر ۱۰۶ هزار تن محصولات شیلاتی، اظهار داشت: راه‌اندازی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در مجموعه شرکت تعاونی خاویاری قره برون جویبار در راستای تاکید استاندار مازندران مبنی بر تقویت صنعت آبزی پروری، لازم و ضروری بود.

طبق آمار رسمی شیلات مازندران در مجموع سال گذشته ۱۰۶ هزارتن انواع آبزیان در استان تولید شده است و مازندران با داشتن سه هزار و ۴۵۰ واحد پرورش آبزیان، قطب آبزی پروری کشور محسوب می شود.

هم اکنون از مجموع واحدهای پرورش آبزیان مازندران، ۲۷۶ واحد مربوط به پرورش ماهیان سردآبی و ۱۴ واحد هم ماهیان خاویاری است و بیش از سه هزار واحد دیگر در زمینه تولید ماهیان گرم آبی فعالیت دارند.

سفید، کپور، آزاد (فیتیباک) انواع قزل آلا از گونه های ماهیان گرم آبی و سرد آبی استان مازندران است.

حدود ۸۰۰ قطعه آببندان با مساحت ۱۷ هزار هکتار و ظرفیت حدود ۳۵۰ میلیون متر مکعب آب در استان مازندران وجود دارد که هرساله علاوه بر تامین آب کشاورزی، انواع ماهی کپور، آزاد، سفید و فیتوفاک در آنها تولید و به بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.

علاوه بر این در دهه فجر امسال ۲۲ پروژه نوسازی فضای آموزشی و پرورشی مازندران با ظرفیت ۱۲۹ کلاس درس افتتاح می‌شود. این پروژه های آموزشی و پرورشی در زیربنای ۱۸ هزار و ۵۴۲ متر مربع و با هزینه بالغ بر ۶۷۰ میلیارد ریال در ۱۵ منطقه آموزشی استان ساخته شده است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha