۳ طرح دهه فجر در آران و بیدگل بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد

کاشان - ایرنا - سه طرح عمرانی، بهداشتی و کشاورزی با اعتبار ۲ میلیارد تومان روز دوشنبه همزمان با نهمین روز دهه فجر در آران و بیدگل بهره‌برداری و کلنگ‌زنی شد.

فرماندار آران و بیدگل در حاشیه آیین بهره‌برداری از طرح‌های دهه فجر این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک گلخانه سبزی و صیفی در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع و با اعتباری حدود ۹۰۰ میلیون تومان با مشارکت بخش خصوصی و تسهیلات دولتی در حوزه جهاد کشاورزی در مزرعه گز بخش کویرات به بهره‌برداری رسید.

اسماعیل بایبوردی  با اشاره به نقش مهم خیران در پیشرفت و توسعه آران و بیدگل در حوزه‌های مختلف عمرانی به ‌ویژه در بخش بهداشت و درمان افزود: آزمایشگاه درمانگاه حضرت موسی‌ بن جعفر(ع) آران و بیدگل با کمک خیران و اعتبار ۶۰۰ میلیون تومانی به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار داشت: عملیات اجرایی مرحله نخست آرامستان شهرداری آران و بیدگل واقع در ورودی جاده مرنجاب - گرمسار با اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیون تومان و با مساحت ۱۵ هکتاری آغاز و کلنگ‌زنی شد.

به گفته وی، در این آرامستان ۲۵ هزار قبر، غسالخانه، قطعه‌های شهدا و مشاهیر، مصلا، حسینیه، رستوران، پارکینگ، بوستان، نمادهای معماری و سرویس بهداشتی پیش‌بینی شده است. 

بهره‌برداری ۵۱ طرح اشتغالزایی برای توان‌یابان

فرماندار آران و بیدگل از بهره‌برداری ۵۱ طرح اشتغالزایی با اعطای تسهیلات افزون بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توان‌یابان زیر پوشش بهزیستی در آران و بیدگل خبر داد و گفت: مجموع اعتبارها و تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان زیر پوشش بهزیستی این شهرستان ۳۲۵ میلیون تومان بوده است.

بایبوردی با اشاره به تکمیل ۱۰۰ درصدی سهمیه اشتغال بهزیستی این شهرستان افزود: ۳۱۰ میلیون تومان تسهیلات کرونایی برای ۲۰ واجد شرایط این طرح در سامانه کارا پرداخت شده است.

وی با تاکید بر حمایت دولت از توان‌یابان گفت: حضور افزون بر ۲ هزار معلول و یک‌هزار و ۵۰۰ جانبار در این شهرستان توسعه ورزش جانبازان و معلولان در این شهرستان را ضروری کرده است.

فرماندار آران و بیدگل یادآور شد: پیش از این نیز در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۷۰۰ طرح با اعتبار نزدیک به ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

بایبوردی پیشتر نیز گفته بود که ۴۲ طرح دولتی و خصوصی با اعتباری افزون بر ۶۲ میلیارد تومان دهه فجر امسال در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

آران‌ و بیدگل با جمعیت افزون ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها