معاون رییس جمهوری: شاخص‌های عدالت جنسیتی در کشور رصد و پایش می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: شاخص‌های عدالت جنسیتی در کشور به صورت سامانه‌ای رصد و پایش می‌شود.

معصومه ابتکار روز دوشنبه در حاشیه سفر به استان کردستان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۱ سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در سطح کشور تدوین و تصویب شده است، اظهار داشت: دستگاه‌های ذیربط ملزم به اجرای موارد ذکر شده در این سند هستند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال کار گزارش‌گیری از میزان پیشرفت این اسناد در استان‌های مختلف آغاز شده است، اضافه کرد: به منظور در جریان قرار گرفتن روند اجرای این اسناد به تعدادی از استان‌ها سفر کردیم و در استان‌هایی هم که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در شرایط نارنجی قرار داشتند به صورت ویدیو کنفرانس گزارش وضعیت اجرای این اسناد دریافت شده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه سامانه رصد و پایش سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در روز زن امسال توسط رییس جمهور رونمایی شد، گفت: این سامانه در هشت محور اطلاعات و خدمات مرتبط با وضعیت زنان و خانواده را دریافت و گزارش ارائه می‌کند.

ابتکار یک بخش مهم این سامانه را رصد و پایش شاخص‌های عدالت جنسیتی اعلام کرد و یادآور شد: وقتی دستگاه ها اقدامات لازم را در راستای در اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده انجام می‌دهند شاخص‌ها بهبود پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه این سامانه در در قالب هشت بخش و ۲۸ شاخص طراحی و راه اندازی شده است، اظهار داشت: در این دولت گام‌های ویژه‌ای در راستای بهبود شرایط و وضعیت بانوان در کشور برداشته شده است و امید می‌رود با همکاری وهمراهی اقشار مختلف به ویژه خود بانوان بتوانیم در این راستا به نتایج مثمرثمری دست پیدا کنیم.

معصومه ابتکار،معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز دوشنبه از طریق فرودگاه سنندج وارد کردستان شد و مورد استقبال استاندار و جمعی از مسوولان این استان قرار گرفت.

شرکت در شورای توسعه و برنامه ریزی استان، نشست زن کرد، سرمایه اجتماعی، بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی سنندج و حضور در برنامه گفتمان صداوسیمای مرکز کردستان از جمله برنامه‌های سفر یک روزه معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به کردستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha