استاندار: گیلان در آستانه تحقق ۶۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی است

آستارا - ایرنا - استاندار گیلان گفت: میزان صادرات کالاهای غیرنفتی استان به خارج از کشور تا پایان سال جاری به رقم ۶۰۰ میلیون دلار خواهد رسید و مرزهای سه‌گانه آستارا در تحقق آن سهم ویژه دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ارسلان زارع روز دوشنبه در سفر یک روزه خود به آستارا در جمع خبرنگاران گفت: امسال کشور ما با وجود شیوع کرونا و تحریم های ظالمانه دشمن، در حوزه اقتصاد موفق عمل کرده و در گیلان نیز مشارکت تجار، بازرگانان و بخش خصوصی در حوزه های اقتصادی مطلوب است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۵۰ درصد کالاهای غیرنفتی صادر شده از گمرکات گیلان به محصولات کشاورزی اختصاص داشت و امسال این سهم افزایش خواهد یافت.

وی بیان کرد: شهرستان آستارا با برخورداری از سه مرز زمینی، ریلی و دریایی در صادرات کالای غیرنفتی بخصوص محصولات کشاورزی نقش تعیین کننده ای دارد.

زارع ادامه داد: مرز آستارا در ایام مقابله با کرونا جزو مرزهای فعال کشور بود و باید صادرات و واردات کالا از طریق آن تسهیل و از ظرفیت دبیرخانه اوراسیا در گیلان به درستی استفاده شود.

استاندار گیلان گفت: شهرستان آستارا در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و بخصوص در حوزه گردشگری ظرفیت های زیادی دارد و باید از بخش خصوصی برای گسترش زیرساخت های گردشگری بهره مند شویم.

او افزود: در راه اندازی طرح های اقتصادی و گردشگری باید به اشتغال جوانان بیشتر توجه شود و ساخت واحدهای بزرگ تولیدی در آستارا در تامین بسترهای اشتغال شهرستان های همجوار نیز می تواند تاثیر گذار باشد.

استاندار گیلان امروز (دوشنبه) در سفر به آستارا سه پروژه کارخانه جوجه کشی، هتل و استخر شنا را به بهره برداری رساند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha