آزمون کارشناسی ارشد پیام نور در زندان‌های استان تهران برگزار شد

تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: هشت مددجوی بازداشتگاه اوین و ندامتگاه‌های تهران بزرگ، زنان و زندان رجایی شهر که داوطلب شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد بودند، همزمان با دیگر داوطلبان به رقابت علمی پرداختند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب افزود: هیچ منع و محدودیتی برای حضور مددجویان در آزمون‌های سراسری وجود ندارد و امکان ادامه تحصیل نیز در دوران حبس وجود دارد.

وی ادامه داد: مددجویان داوطلب شرکت در آزمون سراسری پیام نور، همزمان با داوطلبان سراسر کشور به رقابت علمی پرداختند تا توانایی خود را در ورود به دانشگاه محک بزنند.

حیات الغیب اظهارداشت: هفت نفر از مددجویان بازداشتگاه اوین و ندامتگاه های تهران بزرگ، زندان رجایی شهر و یک نفر مددجوی ندامتگاه زنان که داوطلب شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد پیام نور بودند، روز جمعه همزمان با دیگر داوطلبان به رقابت علمی پرداختند.

مدیرکل زندان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: آزمون‌های دانشگاه‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و نمایندگان معرفی شده برگزار می شود و تمام مددجویان بدون هیچ تبعیضی می‌توانند ادامه تحصیل دهند.

وی یادآور شد: چنانچه مددجویان در این آزمون موفق شوند و طی سال تحصیلی نیز زندانی باشند، تمام امکانات مانند تهیه کتب، جزوات و حضور اساتید در زندان برای برگزاری کلاس‌های درسی وجود دارد و می توانند ادامه تحصیل دهند.

بنا بر این گزارش، مراکز دانشگاهی پیام نور و علمی کاربردی در زندان‌های استان تهران دایر است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha