جشنواره فیلم رشد کمک به اهداف برنامه درسی است

تهران-ایرنا- دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد گفت: این جشنواره کمکی برای رسیدن به اهداف برنامه درسی است، اکنون به بلوغ رسیده است و از سال‎های بعد می‌توانیم شاهد رویکرد جدید آن باشیم.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا،  سید سعید بدیعی روز دوشنبه در نشست خبری پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد، با اشاره به اینکه جشنواره از ۲۵ تا ۲۹ بهمن اجرا می شود، افزود: با شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا امکان سفر به استان های مختلف نبود.

وی اظهار داشت: پس از ارائه فراخوان به دلیل شناخت جشنواره در سایر کشورها در جذب فیلم دچار مشکل نشدیم و جشنواره در دو بخش بین المللی و ملی برگزار شد.

بدیعی تصریح کرد: در بخش بین الملل در پنج محور داستان بلند، داستان کوتاه، پویانمایی و مستند همچنین در بخش ملی در دو محور دانشجو معلمان و دانش آموزان آثار به بخش مسابقه و داوری رسیده اند که در مجموع ۱۷۰ فیلم در بخش مسابقه قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه از ۱۰ کشور مختلف آثاری را در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم رشد برای داوری داریم اظهار داشت: بیشترین سهم این فیلم ها مربوط به کشور هند است که ۳۷۸ فیلم را در این بخش دارد.

او در خصوص پخش فیلم های نیز گفت: از چهار شبکه؛ قرآن، امید، و شبکه چهار اقدام به پخش فیلم های کوتاه خواهیم کرد در بخش بین الملل نیز به صورت مجازی در غالب وبینارهایی برای باشگاه معلمان با حضور کارگردانان و کارشناسان تربیتی فیلم ها پخش خواهد شد.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد گفت: پیوند بسیار خوبی بین کتاب درسی با افزودن QR کد بین تولیدکنندگان اثر اتفاق افتاد و بستر مناسبی فراهم شد تا ۷۰۰ معلم شناسایی شوند و به این ترتیب ۱۶۶ فیلم ساخته شده توسط باشگاه معلمان فیلم ساز توسط هیات داوران انتخاب شوند.

بدیعی در خصوص مشارکت ساخت فیلم های آموزشی با بنیاد فارابی افزود: فیلم هایی که با مشارکت بنیاد فارابی تولید و ساخته شده اند در جایگاه خود به عنوان نسخه آموزشی به خصوص در پایه اول در بخش ریاضی و علوم بسیار پرطرفدار و پر بیننده بوده اند.

وی بیان کرد: شورایی به عنوان صدور پروانه نمایش در حوزه فیلم های کودک و نوجوان در این بخش با محوریت های سازمان برنامه و پژوهش از این آثار حمایت خواهد کرد همچنین در خصوص سینمای جوان امسال ما ۱۰ فیلم درسی با کمک سینمای جوان ضبط کرده ایم که بر روی شبکه رشد قرار خواهد گرفت.

بدیعی در خصوص بستر لازم برای فیلم سازی دانش آموزان هنرستانی اظهار داشت: با همکاری معاونت پرورشی در ایام برگزاری جشنواره به صورت متمرکز دوره هایی را برای دانش آموزان هنرستانی در بخش های فیلمنامه نویسی، کارگردانی، تدوین برگزار کرده ایم که افراد برگزیده می توانند دوره کامل فیلمسازی را در استان خود گذرانده و به این ترتیب حائز رتبه و مدرک آموزشی در هریک از این بخش ها شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha