۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84222127
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج طرح کشاورزی آستان قدس رضوی بهره برداری شد

مشهد- ایرنا- پنج طرح توسعه کشت و آبیاری تحت فشار روز دوشنبه طی مراسمی با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در پنج شهرستان خراسان رضوی بهره‌برداری شد.

بهره برداری از استخر ذخیره آب ۸۵ هزار مترمکعبی در مزرعه کشت و صنعت نمونه آستان قدس رضوی در مشهد، طرح ۲۹۰ هکتاری سیستم‌های آبیاری تحت فشار انابد بردسکن، طرح ۸۰ هکتاری سیستم‌های آبیاری تحت فشار در تربت حیدریه، طرح ۱۲۰ هکتاری سیستم‌های آبیاری کم فشار در اسفراین و طرح زراعت پاییزه ۹۹ در سطح ۲ هزار هکتار اراضی دق چهل تو در سرخس از جمله طرحهایی است که امروز به بهره برداری رسید.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مراسم افتتاح این طرحها که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد گفت: وظیفه و رسالت شرکت کشاورزی آستان قدس رضوی استفاده و بهره برداری شایسته از منابع موجود و ارائه یک کار خاص و نمونه است.
مصطفی خاکسار قهرودی با بیان اینکه با وجود نخبگان و ظرفیت موجود و همچنین دانش و فناوری این انتظار باید به خوبی برآورده شود افزود: باید با استفاده از امکانات خود در بخش‌های مختلف از جمله تولید بذر، ارائه محصولات با استفاده از فناوری روز در جهت تامین نیازهای اساسی قدم برداریم و کار نمونه ارائه دهیم.
وی ادامه داد: طرحهای امروز با هزینه ۲۰۰ میلیارد ریال به انجام رسیده و اشتغال مستقیم ۳۹۰ نفر و غیر مستقیم دو هزار نفر را فراهم کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha