۱۴۲ هزار طرح اشتغال روستایی و عشایر رونمایی می‌شود

تهران- ایرنا- امروز (دوشنبه) هم‌زمان با دهه مبارک فجر با حضور رییس‌جمهوری و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ۱۴۲ هزار طرح اشتغال روستایی و عشایری رونمایی خواهد شد. 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۱۴۲ هزار و ۳۵۸ طرح اشتغال روستایی و عشایری درسراسر کشور با سرمایه‌گذاری ۱۷ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۲۶۳ هزار و ۲۴۳ نفر با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویدئو کنفرانس رونمایی و افتتاح می‌شوند.

اعتبارات این طرح‌ها در طول سال‌های ۹۷ تا ۹۹ داده شده و شامل بخش‌های مختلف خدمات، کشاورزی و صنعت است.  

بر اساس این گزارش، بخش خدمات دارای ۱۶ هزار و ۴۷۵ طرح، بخش کشاورزی ۹۲ هزار و ۳۰۷ طرح و بخش صنعت نیز ۳۳ هزار و ۵۷۶ طرح است. 

به گزارش ایرنا، براساس آخرین آمار  با ابلاغ مرحله پنجم تسهیلات موضوع قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، رقم تسهیلات این بخش به ۱۹۵ هزار و ۳۰ میلیارد ریال رسید.

به گفته «عیسی منصوری» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیش از پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و عشایری فقط سه درصد از ایجاد اشتغال جدید در روستاها بود اما با پرداخت این تسهیلات این رقم اکنون به ۲۹ درصد رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha