زبان سرخ رییس کمیته بازی‌های توکیو کار دستش داد

تهران- ایرنا- کمیته برگزاری بازی‌های ۲۰۲۰ با انتشار بیانه‌ای از عموم مردم، داوطلبان و حاضران در این رویداد به دلیل اظهارات نسنجیده رییس این کمیته عذرخواهی کرد.

به گزارش  ایرنا؛ «یوشیرو موری» رییس کمیته برگزاری بازی‌ها المپیک توکیو چندی پیش طی اظهاراتی زنان را به «صحبت کردن بیش از حد و غیردقیق» متهم کرد و گفت: زنان در جلسات بیش از حد صحبت می‌کنند و در بیان آن مختصر مشکل هم دارند.

پس از انتقادات تند از موری، کمیته برگزاری توکیو۲۰۲۰ «عذرخواهی و مراتب تاسف عمیق» خود را ابراز کرد. توکیو ۲۰۲۰ تلاش کرد تا ۸۰ هزار داوطلب امور پشتیبانی مربوط به ورزشکاران و مسابقات را راضی نگه دارد و پیامی با مضمون «رئیس موری سخنان نامناسبی برخلاف روح المپیک و پارالمپیک    بیان کرد» برای آنها ارسال کرده است. 

در متن این ایمیل آمده است: می‌خواهیم یک واقعه را عملی کنیم، واقعه‌ای که آرزو دارد جامعه را با تمام اختلافات و تفاوت‌هایش تایید کند و پذیرد.

همچنین در واکنش به صحبت‌های موری در حدود ۳۰هزار درخواست داوطلبی ثبت شده توسط دولت از سوی ارایه کنندگان باز پس گرفته شده است. 

سی و دومین دوره بازی‌های المپیک، مردادماه سال آینده با یک‌سال تاخیر به دلیل شیوع پاندومی کرونا و در توکیو برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha