۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۷
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84222097
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰۰ دستگاه تبلت میان دانش‌آموزان مازندران توزیع شد

ساری - ایرنا - در نهمین روز از دهه فجر و در راستای رزمایش کمک مومنانه که در قالب پویش همکلاسی مهربان و نذر هوشمند در مازندران برگزار شد که ۵۰۰ دستگاه تبلت در میان دانش‌آموزان استان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، همچنین در آیین که امروز ، دوشنبه در اردوگاه دانش‌آموزی بادله ساری به صورت متمرکز و با همت سپاه کربلای مازندران و اداره کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد ۱۰ هزار بسته نوشت افزار و یک‌هزار پوشاک گرم نیز در میان دانش‌آموزان استان توزیع شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این آیین از خرید و توزیع هشت هزار دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت هوشمند در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه و توزیع آن میان دانش آموزان نیازمند خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش ۲۲ هزار تبلت و گوشی تلفن همراه هوشمند خریداری و در اختیار دانش آموزان مازندرانی قرار گرفت.

علیرضا سعدی پور شمار دانش آموزان فاقد تجهیزات هوشمند آموزش را در ابتدای مجازی شدن آموزش حدود ۴۰ هزار نفر ذکر کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته و همکاری بانک های عامل ۱۲ هزار فقره قرارداد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه منعقد شد که از این تعداد ۶ هزار و ۹۰۰ فقره از سوی بانکهای عامل ملی ، تجارت ، سپه ، رفاه و توسعه تعاون پرداخت شد.

وی ادامه داد: مراکز نیکوکاری در شهرستان ها با محوریت کمیته امداد امام خمینی (ره) یکهزار و ۵۰۰ دستگاه گوشی و تبلت خریداری و میان دانش آموزان توزیع کرد . 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به اهدای اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی سازمان نظام مهندسی مازندران برای تهیه تجهیزات هوشمند آموزشی اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در کشور حدود ۵۰۰ دستگاه گوشی هوشمند نیز از مرکز آمار ایران دریافت و در میان دانش آموزان نیازمند استان توزیع شد. 

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با هدف تامین تجهیزات هوشمند آموزش ، سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نیز ۲۰ میلیارد ریال برای خرید ۶۰۰ دستگاه گوشی و تبلت پرداخت کرد که اکنون در مرحله خرید قرار دارد.

سعدی پور به کمک ۲۰ میلیارد ریالی ۲۰۰ نفر از خیران مدرسه ساز استان برای خرید گوشی و تبلت اشاره کرد و گفت: همچنین از منابع مدارس موقوفات مازندران بیش از یکصد دستگاه تبلت خریداری و در میان دانش آموزان نیازمند توزیع شد .

سعدی پور ادامه داد : هم اکنون شمار دانش آموزان فاقد تجهیزات هوشمند آموزش ۱۱ هزار نفر است که امیدواریم با مشارکت دستگاه های اجرایی و خیران این تجهیزات مورد نیاز خریداری و در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار بگیرد.

از ابتدای سال تحصیلی جاری و طبق داده‌های از مجموع ۵۰۸ هزار و ۲۵۵ هزار دانش آموزان مازندرانی، حدود ۴۰ هزار تن برای بهره گیری از آموزش مجازی از داشتن تلفن همراه هوشمند و تبلت محروم بودند که تاکنون اقدامات زیادی برای رفع مشکل این دانش آموزان انجام شد.

اگر چه هنوز ۱۱ هزار و ۸۰۵ دانش آموز مازندرانی فاقد ابزار هوشمند ازجمله تلفن همراه و تبلت هستند ، ولی طبق توافق های صورت گرفته ، بانک های مازندران متعهد به پرداخت ۱۲ هزار مورد تسهیلات خرید تجهیزات هوشمند دانش آموزی بودند که تاکنون بیش از ۵۰ درصد آن محقق شد و در صورت تحقق بقیه تسهیلات بانکی، شاهد رفع کامل این محرومیت برای تمامی دانش آموزان استان خواهیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =