۷۵ گردشگرنما و هنجارشکن در آران و بیدگل دستگیر شدند

کاشان - ایرنا - فرمانده انتظامی آران و بیدگل گفت: ۷۵ گردشگرنما از ابتدای امسال تاکنون در راستای برخورد با هنجارشکنان و حمایت از گردشگری پاک و فاخر در این شهرستان دستگیر شدند و ۲۵ خودرو توقیف شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی‌اصغر  محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هشت اقامتگاه بوم‌گردی در راستای برخورد با هنجارشکنان در سال جاری پلمب و به صاحبان این اماکن توصیه شد با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و سالم‌سازی اماکن خود در راستای ترویج فرهنگ گردشگری سالم گام بردارند.

وی ادامه داد: فرماندهی انتظامی آران و بیدگل با حمایت سایر ارگان های مربوطه به ویژه دستگاه قضایی با همه توان با هنجارشکنان در مناطق گردشگری برخورد خواهد کرد.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: با حضور گردشگران در مناطق کویری و گردشگری آران و بیدگل، نیروی انتظامی با حضور مداوم در این مناطق علاوه تامین امنیت گردشگران و سعی در ایجاد فضای سالم و امن برای حضور دوستداران طبیعت و گردشگران واقعی، با جدیت با هنجارشکنان و افراد معلوم‌الحال که با حضور خود در این مناطق و بروز رفتارهای خارج از عرف باعث ایجاد بدبینی در شهرستان می‌شوند برخورد قاطع خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، آران و بیدگل در کنار جاذبه‌های طبیعی کم‌نظیر از جمله کویر مرنجاب و سیازگه ابوزید آباد، نوار بند ریگ، پناهگاه حیات وحش یخاب، دریاچه نمک، افزون بر ۱۰۰ هزار هکتار جنگل‌های دست کاشت تاغ، بافت‌های تاریخی ارزشمند شهری و روستایی دارد که با میزبانی سالانه افزون بر ۲۰۰ هزار گردشگر آن را به یکی از قطب‌های گردشگری کشور و استان اصفهان تبدیل کرده است.

شهرستان آران‌ و بیدگل با جمعیت افزون ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha