پروژه‌های مدرسه سازی زنجان با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان افتتاح شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان گفت: همزمان با دهه فجر امسال ۱۱ پروژه مدرسه سازی با ۵۰ کلاس درس و اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد تومان در مناطق مختلف این استان به بهره برداری می‌رسد.

جهانگیر صفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از آغاز دهه فجر امسال تاکنون از ۱۱ پروژه مدرسه سازی استان ۹ باب به بهره برداری رسیده است و ۲ باب دیگر نیز طی ۲ روز آینده در شهرستان های خدابنده و زنجان افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد:  اداره کل نوسازی مدارس استان زنجان طی سال جاری ۲۳ باب مدرسه با ۱۵۷ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان را احداث کرده است که ۱۱ باب آن در دهه فجر در اختیار نظام تعلیم تربیت استان قرار گرفته است.

این مسوول ادامه داد: در هشتمین روز از چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور استاندار زنجان، آموزشگاه ۶ کلاسه بقیه الله الاعظم شهرستان سلطانیه افتتاح شد.

وی اظهار داشت: این آموزشگاه دارای ۵۵۰ مترمربع زیربنا و ۶۷۰ مترمربع مساحت محوطه  است که اعتبار مورد نیاز آن از طریق مشارکت های مردمی احداث شده است.

صفری افزود: همچنین در این روز، مدرسه ۶ کلاسه روستای قلعه حسینیه خرمدره نیز کلنگ زنی شد.

به گفته این مسوول، آموزشگاه روستای قلعه حسینیه دارای ۶ کلاس بوده و مختص مقطع ابتدایی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان ادامه داد: این پروژه دارای ۴۲۰ مترمربع زیربنا و یک هزارو ۵۰۳ مترمربع مساحت محوطه خواهد بود که امید است با تخصیص به موقع اعتبارات لازم، هر چه سریعتر آماده شده و به بهره برداری برسد تا دانش آموزان روستا از فضای آموزشی با کیفیتی برخوردار شوند.

وی پیش از این گفته بود که ۱۰۰ پروژه مدرسه سازی و نوسازی فضای آموزشی در دست احداث است که از این تعداد ۸۳ پروژه دولتی بوده و ۱۷ باب از سوی خیرین ساخته می‌شود.

صفری خاطرنشان کرد: طی ۲ سال گذشته در این استان انقلابی در ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی استان انجام گرفته بطوری که اعتبارات ملی رشد ۵۰۰ درصدی داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha