۱۸۵ میلیارد ریال برای بهسازی پایانه مرزی بازرگان هزینه شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بهبود وضعیت پایانه های مرزی پنجگانه از اولویت های این اداره کل است، گفت: به موازات دیگر پایانه ها، برای بهسازی مرز بازرگان نیز ۱۸۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

ارسلان شکری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان ۱۵۷ میلیارد ریال برای تکمیل کارهای باقیمانده پایانه مرزی بازرگان شامل عملیات بتن مسلح جاده مسافری، احداث پارکینگ کامیونی و آتش زا،  اجرای گاردریل مسیر ترانزیتی هزینه کرده ایم.

وی اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی این طرح بهسازی حدود ۸۸ درصد بوده و به زودی شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین ۲۸ میلیارد ریال برای مرمت و بهسازی سالن تجاری پایانه مرزی بازرگان شامل بهسازی محیطی و اجرای تاسیسات سرمایشی و گرمایشی سالن مسافری هزینه شده است.

شکری اظهار کرد: در این حوزه نیز پیشرفت ۸۴ درصدی را شاهد هستیم و امیدواریم به زودی شاهد پایان عملیات اجرایی این بخش نیز باشیم.

وی تاکید کرد: پایانه مرزی بازرگان به عنوان بزرگترین پایانه مرزی کشور در ترانزیت کالا و ویترین ورودی کشور از اروپا بوده و نقش مهمی در توسعه اقتصادی و صادرات کشور دارد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز شمال عراق دارد.

این استان با ۹۶۷ کیلومتر مرز، تنها مرز رسمی کشورمان با ترکیه و به نوعی با اروپا را داراست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha