اکثریت آمریکایی‌ها خواهان محکومیت ترامپ در سنا هستند

تهران – ایرنا – بنابر تازه ترین نظرسنجی به عمل آمده، اکثریت آمریکایی‌ها خواستار آن هستند که سنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا را محکوم و مانع از انتخاب دوباره وی بعنوان رئیس جمهوری این کشور شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، نظرسنجی مشترکی که توسط شبکه خبری آمریکایی «ای. بی. سی نیوز» و موسسه نظرسنجی «اپسوس» (ABC News/Ipsos) به عمل آمده، حاکی است که ۵۶ درصد از آمریکایی ها نه تنها خواهان محکومیت ترامپ در دادگاه هستند بلکه خواهان ممنوعیت وی از نامزدی مجدد ریاست جمهوری در این کشور شدند.

این درحالی است که تنها ۴۳ درصد از پرسش شوندگان دراین نظرسنجی مخالف این دو موضوع بودند.

بنابر نتایج این نظرسنجی، از هر ۱۰ دموکرات ۹ دموکرات خواستار محکومیت ترامپ و ممنوعیت ریاست جمهوری مجدد وی شده اند درحالی که این آمار درمیان جمهوریخواهان به گونه ای دیگر است چراکه از هر ۱۰ جمهوریخواه هشت جمهوریخواه با این موضوع مخالف است.

حزب جمهوریخواه حزبی افراط گرا

نتایج دیگر این نظرسنجی نشان می دهد که افکار عمومی آمریکا حزب جمهوریخواه را  بعنوان یک حزب افراط گرا دراین کشور معرفی می کند.

بنابراین گزارش ۴۲درصد از پرسش شوندگان دراین نظرسنجی، حزب جمهوریخواه را یک حزب «رادیکال افراط گرا» دانسته اند و ۳۲ درصد نیز گرایش رادیکال افراط گرا را در هردو حزب جمهوریخواه و دموکرات می بینند.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۱۷ تا ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ و از ۵۰۸ شهروند آمریکایی به عمل آمده است.

دومین استیضاح ترامپ  قرار است روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه در صحن کنگره و در فضایی  از بیم و هراس  تروریست های داخلی هوادار وی برگزار شود.

یورش ۱۷ دی ماه گذشته  هواداران چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا به عمارت کنگره، از سوی بسیاری از کارشناسنان بعنوان یک «شبه کودتا» و واقعه ای همانند «پرل هاربر» در دسامبر ۱۹۴۱ و حوادث «یازده سپتامبر» ۲۰۰۱ قیاس  شد، در واقع ضربه ای تکان دهنده و شوک آور به شاکله و نظامی سیاسی آمریکا بود.

ترامپ به اتهام «تحریک به شورش» برای دومین بار از سوی کنگره آمریکا محاکمه می شود.

وی پیش از این به اتهام «سو استفاده از قدرت» و «کارشکنی در تحقیقات کنگره» استیضاح شد که روند این اسیتضاح از در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۹  تا پنجم فوریه ۲۰۲۰ به درازا کشید و درنهایت تبرئه شد.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha