منع ترامپ از عضویت در «انجمن بازیگران آمریکا»

تهران- ایرنا- پس از استعفای هفته گذشته «دونالد ترامپ» از «انجمن بازیگران آمریکا»، او برای همیشه از عضویت در این انجمن محروم شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ورایتی، پس از استعفای روز پنجشنبه (۱۶ بهمن ۹۹) دونالد ترامپ سکاندار سابق کاخ سفید از عضویت در انجمن بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA)، متولیان این انجمن با تصویب قطعنامه‌ای او را برای همیشه از پیوستن دوباره به تشکیلاتشان منع کردند.

انجمن بازیگران آمریکا دیروز (یکشنبه ۱۹ بهمن) طی یک ویدئوکنفرانس از تصمیم خود در این باره خبر داد و در بیانیه‌ای از خصومت و ستیز ترامپ با روزنامه‌نگاران عضو و بی‌اعتنایی وی به ارزش‌ها و اصل همبستگی انجمن به عنوان دلیل این تصمیم یاد کرد.

گابریل کارتریس رئیس انجمن بازیگران آمریکا در این باره می‌گوید: منع دونالد ترامپ از عضویت دوباره در انجمن بازیگران یک حرکت نمادین است. این اقدام، بیانیه‌ای قاطع است در این خصوص که تهدید یا تحریک و تشویق به آسیب رساندن به اعضایمان را تحمل نخواهیم کرد. حمله به یک عضو، حمله به همه اعضاست.  

انجمن بازیگران آمریکا اولین بار اواسط ماه ژانویه (دی ۹۹) در واکنش به حمله جنجالی طرفداران افراطی ترامپ به ساختمان کنگره، از احضار وی به کمیته انضباطی خبر داد اما قبل از آن که این انجمن بتواند رسما ترامپ را اخراج کند، وی شخصا از عضویت در این اتحادیه انصراف داد و گفت انجمن بازیگران هیچ قدمی برایش برنداشته است. متولیان انجمن بازیگران نیز در واکنش به این استعفا با بی‌تفاوتی محض گفتند: متشکریم.

ترامپ از سال ۱۹۸۹ عضو انجمن بازیگران آمریکا بود و تاکنون در فیلم‌هایی چون تنها در خانه ۲، زولندر، وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد و برنامه‌های تلویزیونی چون کارآموز جلوی دوربین رفته است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha