۶۰ پنل خورشیدی به عشایر چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

شهرکرد-ایرنا- مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری گفت: امسال ۶۰ پنل خورشیدی برای تامین بخشی از برق مورد نیاز محل تردد عشایر شهرستان لردگان اختصاص یافت.

یحیی حسین‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه لازم برای تهیه پنل‌های خورشیدی از محل اعتبارات ارزش افزوده این شهرستان تامین شده است.

وی به تفاهم‌نامه بین وزارت نیرو و سازمان امور عشایر برای تهیه پنل خورشیدی اشاره کرد و افزود: مقرر شده است از محل اعتبارات ملی وزارت نیرو تعدادی پنل خورشیدی خریداری شود که برای استان ما نیز حدود ۸۰۰ پنل خورشیدی پیش‌بینی شده است.

مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پنل‌های خورشیدی در تامین روشنایی محل سکونت عشایر و انرژی مورد نیاز برای شارژ گوشی‌های همراه آنها کاربرد دارند، بیان کرد: استفاده از پنل‌های خورشیدی نقش موثری در حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب جنگل برای تامین چوب مورد نیاز عشایر دارد.

به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری با داشتن بیش از ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و۵۰۰ هزار راس دام سبک دومین استان عشایرنشین کشور بعد از استان فارس است.

عشایر چهارمحال و بختیاری در فصل پاییز به خوزستان و در فصل بهار از خوزستان به چهارمحال و بختیاری کوچ می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha