بخشی از حریم قلعه فلک الافلاک خرم آباد امسال تحویل می شود

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: بخشی از ساختمان‌های این نهاد واقع در حریم قلعه فلک الافلاک خرم آباد تا عید نوروز تحویل استانداری می‌شود.

به گزارش ایرنا، سردار مرتضی کشکولی روز دوشنبه در جریان سفر محمدباقر نوبخت به لرستان و بازدید از پروژه ساخت پادگان جدید سپاه افزود: این مجموعه تاریخی باید ثبت جهانی شود چراکه ظرفیت و فرصت مناسبی برای توسعه و گردشگری شهر و استان بشمار می رود.

وی تصریح کرد: باوجود قولی که برای انجام این مهم داده شده بود اما دلایلی همچون گرانی، تورم مانعی برای این کار شد و اوراقی که برای تخلیه به سپاه استان دادند با ۲ سال تاخیر همراه بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان ادامه داد: می بایست اعتباری را که برای ما در نظر گرفته بودند سال های ۹۷ و ۹۸ دریافت کنیم اما شهریور امسال دریافت شد.

ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک خرم آباد نیازمند آزادسازی حریم آن است که برای این مهم باید پادگان جدید سپاه استان احداث و پادگان فعلی تخلیه شود.

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه صبح دوشنبه به منظور انجام سفری یک روزه به لرستان سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha