بیشترین آمار زمستانی ابتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی ثبت شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته در استان گفت: در این مدت ۳۳۲ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ در استان ثبت شد که بیشترین تعداد طی ۵۰ روز گذشته بود.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: البته کمتر از ۵۰ نفر از این مبتلایان در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شدند ولی افزایش مبتلایان روزانه، زنگ خطری برای شیوع دوباره بیماری کووید ۱۹ است.

وی با اشاره به افزایش تعداد بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۳۹۵ نفر اظهار کرد: از این تعداد ۲۱۶ نفر مشکوک و ۱۷۹ نفر نیز مبتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین طبق آخرین آمار، ۱۳۹ نفر در بخش های مراقبت های ویژه بستری و ۲۶ نفر از آنان به ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین یک نفر در خوی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و تعداد کل فوتی ها بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به سه هزار و ۵۳۸ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۱۰۷ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

همچنین تاکنون نزدیک به ۱۰۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در دنیا و بیش از یک میلیون و ۴۶۶ هزار نفر در ایران به کرونا مبتلا شده اند.

سهم ایران از فوتی های ۲ میلیون و ۳۲۷ هزار نفری ناشی از کرونا در جهان، حدود ۲.۵ درصد است.

سهم آذربایجان غربی از مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در ایران نیز به ترتیب ۷.۳ و ۶.۱ درصد است.

یک هزارم مبتلایان در دنیا نیز مربوط به آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha