آغاز ساخت و بهره‌برداری از ۲۲۷ پروژه عمرانی و اقتصادی آزادشهر

گنبدکاووس - ایرنا - همزمان با نهمین روز دهه فجر عملیات ساخت و بهره‌برداری از ۲۲۷ پروژه عمرانی و اقتصادی شهرستان آزادشهر با مجموع ۱۰ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد ۷۲۱ فرصت شغلی با حضور استاندار و مسوولان شهرستانی آغاز شد.

از مجموع پروژه‌های عمرانی و اقتصادی این شهرستان ۱۷۱ پروژه با هزینه ۶ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال افتتاح شده و عملیات اجرایی ۵۶ طرح با هزینه پیش بینی شده سه هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال شروع می‌شود.

استاندار گلستان روز دوشنبه در این مراسم با اشاره به تبدیل روستاهای استان به کارگاه کارآفرینی از جمله ایجاد واحدهای بوم گردی گفت که مهاجرت از روستاها به شهر در استان به طور تقریبی متوقف شده و مهاجرت معکوس در حال انجام است.

هادی حق شناس اظهارداشت: روستاهای گلستان در حال تبدیل شدن به کارگاه‌های بزرگ تولیدی هستند و به عنوان نمونه در ۱۱۹ روستای استان واحد بوم گردی در کنار دیگر فعالیت‌های اشتغالزایی ایجاد شده است.

وی امنیت حاکم، استقلال سیاسی و عدالت اجتماعی را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته عنوان کرد و گفت: با وجود تحریم‌های شدید، توزیع عادلانه امکانات به عنوان فلسفه وجودی انقلاب اسلامی در سراسر کشور اتفاق افتاده است.

فرماندار آزادشهر نیز در این مراسم کارخانه اسیدسولفوریک، مجموعه جدیدی از تولیدات لبنی صباح، مسکن محرومان، سازه سنگی و ملاتی حوزه کاشیدار، گازرسانی روستای مهدی آباد و برق رسانی برای اجرای سایت خوش ییلاق را از پروژه‌های شاخص قابل افتتاح و کارخانه تولید روغن از سبوس برنج، فرآورده‌های گوشتی رمه و سردخانه میوه جات خشک را مهمترین پروژه‌های کلنگ زنی شهرستان به مناسبت دهه فجر عنوان کرد.

سیدرسول حسینی با اشاره به تاکید دولت بر فعال سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال، گفت: در چند سال اخیر هشت واحد تولیدی نیمه فعال آزادشهر به چرخه تولید بازگشت و ۲۱۹ نفر در این واحدها مشغول به کار شدند.

شهرستان آزادشهر در شرق گلستان افزون بر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha