ستاد عتبات عالیات بوشهر ۱۴ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کرد

بوشهر- ایرنا- رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر گفت: با توجه به شرایط کرونایی و برگزار نشدن راهپیمایی اربعین در سال جاری موکب‌های این استان ۱۴میلیارد تومان در قالب کمک‌های مومنانه به نیازمندان اهدا کردند.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا مطاف روز دوشنبه در نشست با مدیر امور خواهران ستاد عتبات عالیات کشور افزود: این کمک‌ها در قالب تامین بسته‌های معیشتی، کمک به مراکز درمانی، بیمارستان‌ها، دانش‌آموزان بی بضاعت، راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک، لوازم بهداشتی و دست کش بوده‌است.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به آموزش مجازی در روزگار کرونایی ستاد عتبات عالیات استان بوشهر تفاهم نامه تامین ۳۱۳ دستگاه تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند این استان را با کمیته امداد امضا کرد که اکنون این تعهد اجرا شده‌است.

مطاف اظهار کرد: همچنین ستاد عتبات عالیات استان بوشهر ۱۰هزار و ۳۰۰ بسته معیشتی برای نیازمندان این استان تهیه و توزیع کرد.

وی در باره اجرای پروژه‌های ساخت و توسعه حرم‌های مطهر اهل بیت (ع) اظهارداشت:  استقبال مردم استان بوشهر از در این زمینه زبانزد است، طوریکه از سال ۹۲ تاکنون در ساخت سه نیم ضریح  حضرت عباس(ع)، امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) مشارکت داشته‌اند و یکهزار و ۳۰۰ نیروی کار متخصص به کربلا، نجف، کاظمین و سامرا اعزام و در کار ساخت و ساز پروژه‌ها مشارکت داشته‌اند.

مطاف با اشاره به ساخت صحن عقیله بنی هاشم (ع) در قالب طرح توسعه حرم امام حسین (ع) گفت: سه هزار نفر از مردم استان بوشهر با امضای فرم ثبت نام به مدت پنج سال ماهانه نذرهای خود را ارسال می‌کنند.

وی ادامه داد: استان بوشهر از نقطه صفر مرزی جنوبی تا شمالی ۶۴ موکب دارد و در مسیرهای ارتباطی میزبان استان‌های هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد هستند.

مطاف یادآور شد: از جمله کارهای مهم ستاد عتبات عالیات استان بوشهر اعزام یک موکب برای خدمت رسانی به روستای بشاگرد استان هرمزگان است.

مدیر امور خواهران ستاد عتبات عالیات کشور گفت: این ستاد پس از بازسازی و مرمت عتبات عالیات در کشور عراق در نجف، کاظمین، سامرا و کربلا امروز با توجه به محدودیت فضا در مرحله توسعه حرم‌ها قرار دارد که در همین راستا اقدام به ساخت صحن حضرت زهرا(س) کرده و در مراحل پایانی قرار دارد و افزون برآن عملیات اجرایی صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) آغاز شده‌است.

فرناز بیگی افزود: همه این بناها با معماری ایرانی اسلامی و کارگران و مصالح ایرانی احداث شده‌است.

وی اضافه کرد: گسترش فضای صحن‌های بقاع متبرکه پایگاه قدرتمندی برای شیعه به شمار می‌آید که خیر و برکت آن برای همه مسلمانان جهان است و به طور قطع آیندگان متوجه این اتفاق مهم خواهند شد.

بیگی اظهار کرد: در همه استان‌ها مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات عالیات منصوب شده که باید همکاری فعالی را با دستگاه‌ها، سازمان‌ها  تابعه استانی خود برای افزایش مشارکت‌های مردمی داشته باشند.

وی در مورد میزان مشارکت بانوان در اهدای نذرها به ستاد بازسازی عتبات عالیات، افزود: بانوان ایرانی مشارکت قابل توجهی در اهدای نذرها دارند هر چند که باید تلاش‌های خود را در این زمینه بیشتر کنند.

بیگی با اشاره به اجرای طرح بنای نور گفت: این طرح با هدف روان سازی در مشارکت عمومی برای بازسازی عتبات عالیات است و به عنوان یک طرح مشارکتی برای جمع‌آوری نذرهای مردمی است.

   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha