نگاه مطبوعات پاکستان به مواضع قاطع رهبر انقلاب علیه تحریم‌های ایران

اسلام‌آباد - ایرنا - رسانه‌های چاپی و الکترونیکی پاکستان روز دوشنبه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره لزوم گام عملی آمریکا برای لغو تحریم‌های ایران را مورد توجه قرار داده و نوشتند، رهبر عالی ایران شرط بازگشت تهران به تعهدات برجامی را لغو کامل تحریم‌ها توسط واشنگتن مقرر کردند.

به گزارش ایرنا، بیانات روز گذشته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شروط ایران برای بازگشت به تعهدات خود در برجام شامل لغو کامل همه تحریم‌های واشنگتن، به عنوان مواضع قاطع جمهوری اسلای ایران، در بسیاری از رسانه‌های اردو و انگلیسی زبان پاکستان بازتاب داشت.

وب سایت رادیو دولتی پاکستان نوشت: آیت الله خامنه‌ای رهبر عالی ایران گفت که این کشور به تمامی تعهدات خود مرتبط با توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ عمل کرده است و اگر می‌خواهند که تهران به تعهدات برجامی خود بازگردد اول آمریکا باید تمامی تحریم‌ها را لغو کند.

تارنمای خبری «داون نیوز» نوشت: رهبر عالی ایران روشن ساخت که این تصمیم نهایی جمهوری اسلامی است و هرگونه بازگشت به تعهدات مربوط به توافق بین المللی هسته‌ای مشروط به پایان تمامی تحریم‌های آمریکا خواهد بود.

این منبع اردو زبان افزود: آیت الله علی خامنه‌ای (رهبر معظم انقلاب) تاکید کرده است که تصمیم تهران نهایی و غیرقابل بازگشت است و براساس آن هرگونه بازگشت ایران به توافق سال ۲۰۱۵ منوط به اقدامات عملی آمریکا برای لغو تحریم‌ها است.

داون نیوز اضافه کرد: رهبر ایران در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی ارتش این کشور اعلام کرد که اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، آمریکا بایستی تحریم‌ها را کلا در عمل لغو کند و ما پس از آن راستی‌آزمایی کنیم و ببینیم که درست تحریم‌ها لغو شده، آن‌وقت به تعهدات برجامی برمی‌گردیم.

روزنامه «اکسپرس تریبیون» در گزارش خود راستی آزمایی اقدامات آمریکا توسط ایران در لغو تحریم‌ها را مورد توجه قرار داد و نوشت: آیت الله علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران گفت که ایالات متحده باید تحریم‌ها علیه تهران را لغو کند، در این صورت ایران به تعهدات هسته‌ای خود بازمی گردد.

این روزنامه انگلیسی زبان با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سیاست فشارحداکثری دولت سابق آمریکا به ریاست دونالد ترامپ به صورت مرحله‌ای تعهدات برجامی را کاهش داده است، افزود: رهبر ایران تاکید کرد که اقدام آمریکا در لغو تحریم‌ها بررسی و راستی آزمایی می‌شود و مطابق با آن ایران به برجام برمی گردد.

وب سایت شبکه «دنیا نیوز» هم نوشت: رهبر عالی ایران در اولین اظهارات خود درباره برجام پس از آغاز کار دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن گفت که واشنگتن باید قبل از بازگشت تهران به تعهدات برجامی، به تحریم‌ها پایان دهد و این کار باید در عمل دیده شود. سپس ما راستی آزمایی خواهیم کرد.

این شبکه پاکستانی افزود: بازگشت ایران به تعهدات برجامی براساس راستی آزمایی اقدامات آمریکا درباره لغو تحریم‌ها خواهد بود.

روزنامه انگلیسی زبان «نیوز» نیز امروز به نقل از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نوشت: آیت الله خامنه‌ای گفت که تهران تا زمان لغو تحریم‌ها توسط واشنگتن به تعهدات برجامی برنمی گردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha