۲۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۲
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84221531
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ اکیپ جهادی دامپزشکی و دامپروری در زنجان خدمات رایگان می‌دهند

زنجان - ایرنا - مسوول بسیج جامعه کشاورزی استان زنجان گفت: ۱۰ گروه جهادی دامپزشکی و دامپروری در ۳۰ روستای این استان خدمات رایگان برای دامداران ارائه می‌دهند.

به گزارش ایرنا، فرهاد امندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روزهای ۱۹ تا ۲۱ بهمن ۱۰ اکیپ جهادی متشکل از ۱۰دامپزشک و ۳۰ نفر از مهندسان امور دام خدمات رایگان در سطح روستاها ارائه می دهند.
وی خاطرنشان کرد: این خدمات دامپزشکی و دامپروری در ۳۰ روستای شهرستان های طارم، خرم دره، زنجان، ابهر و خدابنده در حال ارایه است.
مسوول بسیج جامعه کشاورزی استان زنجان گفت: این خدمت شامل واکسیناسیون، ارائه آموزش در خصوص پیشگیری از بیماری های دام و طیور، روش نگهداری از دام، معاینه دام ها و دیگر موارد در این زمینه ها است.
امندی یادآوری کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده ۱۰ اکیپ ۴۰ نفره برای ۲۰ هزار دام خدمات درمانی رایگان دامپزشکی ارائه می کنند.
وی اظهار داشت: پیش از این نیز ۲۵ تیم زارعت، باغبانی و دامی خدمات رایگان را در ۴۵ روستای استان زنجان ارایه دادند.
مسوول بسیج جامعه کشاورزی استان زنجان گفت: این خدمات شامل آموزش رایگان برای کشاورزان، دامداران در زمینه های باغی و دامی بود.
امندی تاکید کرد: در تلاش برای تحقق برنامه های افزایش تولید گوشت قرمز و بهره وری بیشتر محصولات کشاورزی در سطح استان زنجان هستیم.
وی اضافه کرد: پس از سپری شدن دوره شیوع کرونا و ریشه کنی این بیماری برنامه های گسترده ای را در سطح روستاهای استان عملیاتی خواهیم کرد تا بتوانیم به برنامه های در دستور کار برسیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha