استاندار کرمان: مجمع خیرین امنیت ساز هرچه سریعتر تشکیل شود

کرمان- ایرنا - استاندار کرمان گفت: مجمع خیران امنیت ساز استان کرمان باید هرچه سریع تر تشکیل شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی از همه ظرفیت های بودجه برای تقویت نیروی انتظامی و همچنین از قابلیت نمایندگان استان در مجلس و ایجاد ظرفیت در بودجه ۱۴۰۰ استفاده کند.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند شامگاه یکشنبه در  نشست ستاد استانی مشارکت مردمی در توسعه نظم و امنیت عمومی در کرمان با بیان اینکه اهمیت و جایگاه نیروی انتظامی بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: باید همه امکانات را پای امنیت بیاوریم ضمن اینکه در استانی مانند کرمان به هیچ وجه نیروی انتظامی نباید منتظر اعتبارات دولتی بوده و  دغدغه اعتبار داشته باشد و تا زمان شکل گیری مجمع خیران امنیت ساز، برای تامین بخشی از نیازمندی های نیروی انتظامی در استان کرمان تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: مردم برای امنیت ارزش قائل هستند و معتقدم تجهیز ناوگان نیروی انتظامی، از آموزش و بهداشت ارجح تر است زیرا اگر همه موارد را داشته و ذره ای احساس نا امنی در افراد باشد، نمی شود زندگی کرد و امنیت رکن اول زندگی است و احساس امنیت بخش اجتماعی آنرا تشکیل می دهد.

استاندار کرمان بیان کرد: نیروی انتظامی در حوزه های مختلف کارهای خوبی انجام داده که در مقطعی مکان های نیروی انتظامی به سمت نوسازی و بهسازی رفت و مردم خوشحال شدند.

زینی وند تصریح کرد:در شرایطی که وضعیت فروش نفت و دیگرمنابع درآمدی دولت ها خوب بوده، امکانات دولتی به هیچ وجه کفاف برخی از حوزه ها را نمی داد و در حال حاضر که با مشکلاتی در فروش نفت و حوزه های دیگر مواجه هستیم نباید صرفا بر منابع دولتی تکیه کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از دانشگاه ها، مدارس و  مراکز مهم را در دنیا خیران ساخته اند، افزود: مشارکت در ابعاد مختلف در حوزه امنیت نیز در دنیا شناخته شده است و مردم مشارکت دارند.

استاندار کرمان افزود: همه دستگاه های امنیتی مهم هستند و دستگاه اطلاعاتی کشور ما از پیشرفته های دنیاست اما نیروی انتظامی احساس امنیت را به مردم می دهد و امنیت را همه دستگاه های امنیتی تامین می کنند.

زینی وند با اشاره به اینکه تاسیس پلیس راه، پاسگاه و کلانتری ها در جاده ها و محورها احساس امنیت را به دنبال دارد، تصریح کرد: برای امنیت باید هزینه کرد و حتی پول جای امن می آید و اولین شاخصه برای سرمایه گذاری در جایی، امنیت است.

۳۶ کلانتری و پاسگاه استان کرمان فاقد ساختمان هستند

فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این ستاد با بیان اینکه استان کرمان مسئولیت کشوری در حوزه نظم و امنیت دارد، اظهار داشت: کرمان در ضریب امنیتی در بخش های مختلف تاثیرگذار است، مواردی از جمله حوادث رانندگی، تردد اشرار و قاچاقچیان انسان و قاچاق سوخت در استان وجود دارد و نیاز است از ظرفیت های کشوری برای تقویت نیروی انتظامی در استان کمک بگیریم.

سردار عبدالرضا ناظری افزود: اگر امکانات و ظرفیتی که به عنوان محمل قانونی مجمع خیران امنیت ساز در نظر گرفته شده، جلب شود، کرمان می تواند یک خط مقدم و سنگر بسیار خوبی برای کشور باشد ضمن اینکه خودمان از تبعات سوء مسائل مختلف در استان جلوگیری می کنیم، فضای اقتصادی در استان بهتر و جوانان را نجات می دهد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۴ رده پلیس تخصصی داریم، بیان کرد: چند رده پلیس راهور در استان کرمان ساختمان ندارند و ۳۶ کلانتری و پاسگاه های ما در شهرستان ها  فاقد ساختمان می باشند.

این مسئول هم با اشاره به لزوم تهمیدات  و ساز و کارهای تشکیل مجمع خیرین امنیت ساز گفت: باید با توجه به عقب ماندگی ها، کمک شود و درخواست داریم مجمع خیران امنیت ساز در استان هرچه سریع تر راه اندازی شود، ضمن اینکه ظرفیت معادن استان زیاد است و پیشنهاد داد که درصدی از این محل برای زیرساخت های امنیتی استان هزینه شود.

وی با بیان اینکه انسان های کریم و خیّر زیادی در استان داریم که باید ساماندهی و زیرساخت های خوبی برای امنیت استان را به ارمغان می آورد، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از کویردر استان کرمان قرار دارد و برای تامین امنیت کویر، هزینه های زیادی باید صورت بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها