ساخت ۶ مدرسه خیری در روستاهای کم برخوردار شهرستان اشکذر

یزد- ایرنا -  فرمانده سپاه اشکذر از ساخت ۶ مدرسه خیری در راستای محرومیت زدایی در روستاهای کم برخوردار این شهرستان و در قالب برنامه‌های دومین کنگره ملی چهار هزار شهید استان خبر داد.

سرهنگ حسین هاتفی اردکانی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران  افزود:  ۲ مدرسه در قالب کنگره یاد شده با مشارکت خیرین ساخته و چندماه گذشته در منطقه خضرآباد این شهرستان به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: به نیابت از چهار هزار شهید استان یزد، چهار هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان تهیه و در اختیار اقشار کم بضاعت شهرستان اشکذر قرار گرفت.

هاتفی اردکانی  همچنین از پخت ۱۲ هزار قرص نان و ۶ هزار و ۷۰۰ پرس غذای گرم خبر داد و افزود: ۵۹ راس گوسفند نیز ذبح شد و پس از بسته بندی در اختیار افراد کم بضاعت شهرستان قرار گرفت.

هاتفی اردکانی همچنین از تهیه و توزیع ۳۹ سری جهیزیه به ارزش هر سری ۱۶ میلیون تومان ، تهیه ۲۸۰ بسته لوازم التحریر، برگزاری ۱۴۴ ختم قرآن و ۱۴۴ هزار ختم صلوات به نیت شهدای تدفین شده در شهرستان اشکذر را  از دیگر برنامه های در قالب کنگره ملی چهار هزار شهید استان بیان کرد.

وی از راه اندازی گنجینه  شهدا در اشکذر خبر داد و اظهار داشت: در مورد مکان این موزه رایزنی‌هایی انجام شده و امیدواریم بزودی این مکان ایجاد شود.

۴۰ عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی، رفاهی و حمایتی در چارچوب کنگره چهار هزار شهید استان  یزد که اوایل اسفند ماه ۹۹ ، برگزار می شود، تدوین و پیش‌بینی و در این راستا ۲۲ کمیته تشکیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha