۱۴۳ پروژه در راسک سیستان و بلوچستان افتتاح شد

چابهار- ایرنا- ۱۴۳پروژه با اعتباری افزون‌بر۱۱ میلیارد تومان در بخش پیشین راسک واقع در جنوب سیستان و بلوچستان با حضور فرماندار و مسوولان این شهرستان گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح شد.

سلیم کدخدا روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این طرح‌ها شامل بهره‌برداری طرح آبیاری تحت فشار اراضی «دادور» در تل سر با اعتبار یک میلیارد تومان به مساحت ۴۰ هکتار به نمایندگی از پنج طرح مدیریت جهاد کشاورزی در بخش پیشین، بهره برداری طرح اشتغال دامداری در قادر آباد با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان به نمایندگی از ۸۸ طرح کشاورزی،خانگی،دامداری و خدماتی کمیته امداد با اعتباری افزون‌بر سه میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان و افتتاح یک واحد مسکن مددجویی در شهر پیشین با اعتبار ۵۰میلیون تومان به نمایندگی از۴۱ واحد مدد جویی در بخش پیشین است.

وی افتتاح مدرسه ۶ کلاسه نوک آباد با زیربنای ۵۴۰ مترمربع جهت استفاده ۲۹۰ دانش آموز در ۲ شیفت با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با مشارکت بنیاد علوی و سازمان نوسازی و توسعه مدارس، افتتاح مدرسه ۶ کلاسه آل طه چاه علی با زیربنای ۵۴۰ مترمربع با اعتبار سه میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان جهت استفاده ۶۹ دانش آموز از دیگر طرح‌های افتتاح شده در راسک است.

فرماندار راسک گفت: همچنین جدول گذاری و زیرسازی خیابان امام خمینی (ره) با ۱۹۰میلیون تومان اعتبار و خیابان قدس شهر پیشین با ۱۰۵ میلیون تومان کلنگ زنی شد.

وی بازدید از مراحل اولیه اجرای طرح پرورش شترمرغ در قادر آباد، بازدید از میزان پیشرفت فیزیکی و روند آماده سازی پروژه پایانه مرزی پیشین، دیدار و گفت‌وگو با جوانان و ورزشکاران روستای آل طه چاه علی جهت بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات ورزشی آنان از جمله ویژه برنامه‌ها گرامیداشت دهه فجر در راسک بوده است.

کدخدا اظهارداشت: همچنین با حضور استاندار سیستان وبلوچستان بخش۶ تخته ICu بیمارستان با اعتباری افزون‌بر چهار میلیارد تومان، بخش سی تی اسکن بیمارستان با اعتبار  هشت میلیارد تومان، ساختمان جدید اداری وغرفه های تجاری بازارچه مرزی پیشین با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا ۲۶۹ پروژه با اعتباری افزون‌بر ۴۷ میلیارد تومان در شهرستان راسک در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha