شریعتمداری: امام خمینی (ره) ملت را تبدیل به امت کرد

تهران – ایرنا - مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به اینکه امام راحل ملت را تبدیل به یک امت کرد، گفت: رمز اقتدار ما تکیه بر باورها، رمز ماندگاری ما چنگ زدن به ریسمان الهی و رمز گسترش ما اسلام نابی است که مرز نمی‌شناسد و مرز جغرافیایی نیز مانع آن نیست.

حسین شریعتمداری یکشنبه شب در ویژه برنامه دهه فجر انقلاب اسلامی که در مسجد جامع شهر دماوند برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های انقلاب اسلامی اظهار داشت: اتفاقی که ۴۲ سال قبل رخ داد، فقط تغییر یک رژیم نبود بلکه ماجرا عظیم تر از آن بوده و با گذر ایام، عظمت آن بیشتر نمایان شده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بعثت دوباره و در اصل موضوع و گزاره‌ها همانند بعثت پیامبر(ص) بود، ادامه داد: امام راحل با غبار زدایی، اسلام ناب و اسلامی که در صدر اسلام ظهور و بروز یافت را دوباره عرضه کرد.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های اسلام ناب، ظلم ستیزی است که می توان نکته اصلی و ماهیت اسلام ناب دانست و اسلامی که این ویژگی را نداشته باشد، اسلام نخواهد بود.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه این اسلام جوشان است و اینگونه نیست که پس از مدتی به اتمام برسد، گفت: گرچه دشمنان سعی فراوان دارند، اقوام را در مقابل هم قرار دهند اما ویژگی‌ اسلام ناب این است که به عنوان یک باور مورد قبول همگان و به ملت‌ها و اقوام چسبیده است.

وی اضافه کرد: دشمن با تمام توان در تلاش است تا از جایگاه خود غافل شویم و هیچ‌گاه از فعالیت‌های خود دست بردار نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه بهترین تعبیر برای دشمن همان شیطان بزرگ است، اضافه کرد: شیطان هیچگاه دوست ما نیست و نمی توان به عنوان یک رقیب آن را قلمداد کرد.

شریعتمداری تصریح کرد: میدان های درگیری دشمن عوض خواهد شد، اما اصل نزاع وجود دارد و آنچه که ما نیاز داریم شناخت دشمن و اهداف آن است.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه برخی از ترفندهای دشمن نخ نما شده است، عنوان کرد: نفوذ در ساختار، ایجاد ناامیدی و بد بینی و تغییر تابلو و موضع از جمله ترفندهای دشمن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها