خراسان شمالی مرگ کرونایی نداشت

بجنورد- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: در شبانه‌روز گذشته در این استان هیچ گزارشی از مرگ بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ثبت نشده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری این دانشگاه در روز یکشنبه، دکتر سیداحمد هاشمی گفت: بر اساس اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر امروز، ۱۹ بهمن ماه، با بستری شدن ۲۴ بیمار جدید، شمار بیماران دارای علایم بیماری کووید ۱۹ که در بیمارستان های استان بستری هستند، به ۱۲۸ نفر رسیده است.

آمار مرگ و میر کرونایی خراسان شمالی روز گذشته ۲ نفر و در ۲ روز پیش از آن نیز صفر گزارش شده بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، عادی شدن نگاه مردم به این بیماری را نگران کننده خواند و تاکید کرد: وضعیت استان ما به لحاظ شیوع کرونا شکننده است و هم اکنون روند افزایشی این بیماری را در استان شاهدیم.

دکتر هاشمی افزود: بحران کرونا تمام نشده است و نباید مردم عادی انگاری کنند و متاسفانه همین نگاه موجب شده است شمار بستری های کرونایی در استان سیری روزافزون داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه الگوی موارد ابتلا نشان دهنده افزایش شمار بیماران در استان است، گفت: این امر نشان دهنده کاهش حساسیت مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: درخواست موکد ما از شهروندان همچنان استفاده از ماسک، محدود کردن حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

رنگ شیوع کرونا در شهرستان های بجنورد و اسفراین از زرد به نارنجی تغییر یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha