ریزش سنگ در شمیرانات بر اثر بارش باران، با تلاش راهداران کنترل شد

تهران- ایرنا- رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شمیرانات اعلام کرد: با آغاز بارش برف و باران و وزش شدید باد در سطح شهرستان (از روز جمعه تا امروز)، شاهد ریزش سنگ در گردنه قوچک و محور زربند - فشم، محدوده کمرخانی و حاجی‌آباد بودیم که این اتفاق با تلاش راهداران کنترل و منجر به انسداد مسیر و یا حادثه نشد.

رضا حاجتی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا توضیح داد: بارش‌های اخیر در راه‌های اصلی به صورت باران و در راه‌های روستایی به صورت برف بود؛ از آغاز نزولات آسمانی نیز در مجموع 4 مرحله، ۲۷۴ کیلومتر باند عملیات برف‌روبی و پاکسازی مسیر انجام شد و میزان نمک مصرفی به ۲۰۰ تن رسید.

به گفته وی، گرمابدر برف‌گیرترین نقطه شهرستان شمیرانات در بارش‌های امسال گزارش شده‌ و ارتفاع برف در این روستا به ۶۰ سانتی‌متر هم رسیده است.

حاجتی تاکید کرد: طبق قوانین مسافران جاده‌های کوهستانی از ۱۵ آذر ماه موظف شدند زنجیرچرخ، لوازم ایمنی و خوراک و پوشاک لازم به همراه داشته باشند.

رئیس راهداری شمیرانات یادآور شد: شهروندان پیش از آغاز سفر از طریق سامانه جامع اطلاع رسانی "۱۴۱" راهنمای جامع حمل و نقل برون شهری جاده‌های کشور از آخرین وضعیت جاده‌ها از جمله مسیرهای شمیرانات مطلع شوند.

به گزارش ایرنا، اداره‌کل هواشناسی استان تهران پیش‌بینی کرده بود: تا روز یکشنبه آسمان استان ابری همراه با بارش باران و مه رقیق در ارتفاعات بارش باران، برف و مه آلود خواهد بود.

شمیرانات دارای ۱۰۱ کیلومتر راه روستایی و ۶۷ کیلومتر راه اصلی و فرعی است.

این شهرستان با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه ۲ تهران) و بخش های لواسانات (شهر لواسان و ۲۰ روستا) و رودبار قصران (شهرهای اوشان، فشم، میگون و شمشک، دربندسر و ۱۶ روستا) با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha