۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۹
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 84221425
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چهار پروژه عمرانی در شهرستان ابرکوه افتتاح شد

یزد - ایرنا- همزمان با ایام‌الله دهه فجر عصر یکشنبه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد چهار پروژه عمرانی در شهرستان ابرکوه مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا ، سرپرست فرمانداری ابرکوه در حاشیه آیین افتتاح یکی از این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت : ۲ پروژه آموزشی شامل ساختمان اداری آموزش وپرورش ابرکوه و مدرسه ۶ کلاسه خیری روستای اسفندآباد و همچنین ۲ پروژه کشاورزی شامل اجرای آبیاری نوین و پرورش دام ۳۷۵ راسی گاو شیری طرح هایی بود که به بهره برداری رسید.

محمدحسین امامی اضافه کرد: برای اجرای این طرح ها بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی هزینه شده است .

افتتاح ساختمان آموزش وپرورش ابرکوه و مدرسه ۶کلاسه در روستای اسفندآباد

مدیر آموزش و پرورش ابرکوه هم در آیین بهره برداری از طرح های این اداره به خبرنگار ایرنا گفت: ساختمان اداری آموزش وپرورش در سه طبقه با زیربنای ۲هزار مترمربع با ۲۰ اتاق اداری با صرف ۴۰ میلیارد ریال بودجه دولتی ساخته شده است.

محمدعلی کریمی افزود: مدرسه ۶ کلاسه مرحوم ابوالفضل سربازی با زیربنای هزار مترمربع با ۲۰ میلیارد ریال هزینه با کمک احمد سربازی از خیران منطقه و مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد در روستای اسفندآباد بخش بهمن ابرکوه به بهره برداری رسید.

افتتاح طرح ۲۹.۹ هکتاری آبیاری نوین و پرورش ۳۷۵ راسی گاو شیری در ابرکوه 

همچنین مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه در آیین افتتاح یک طرح آبیاری نوین گفت: با هدف افزایش تولیدات کشاورزی و بهره وری از منابع آب، طرح سامانه آبیاری نوین تحت فشار و بارانی در سطح ۲۹.۹ هکتار در اراضی کشاورزی روستای کلپه این شهرستان اجرا شده است.

مهدی غیب‌الهی ، افزود: در مجموع ۱۰ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده که ۵.۲ میلیارد ریال آن از سوی یکی از کشاورزان شهرستان تامین شده است.

وی اظهار کرد: تاکنون کشاورزان با استفاده از کمک های بلاعوض دولت، پنج هزار هکتار از اراضی و باغ های خود را به سامانه های آبیاری نوین تجهیز کرده اند.

غیب الهی همچنین در خصوص طرح پرورش گاو شیری خاطر نشان کرد: این واحد پرورش گاو شیری مولد ۳۷۵ راسی با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال ایجاد شده است که  ۳۵ میلیارد ریال از سرمایه آن تسهیلات بانکی بوده است.

وی  با بیان اینکه در این واحد صنعتی روزانه پنج هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شیر تولید می شود ، ادامه داد: دراین واحد ۱۵ نفر مشغول به کار شده اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه اضافه کرد: در این شهرستان ۹ هزار راس گاو شیری روزانه ۷۰ تن شیر تولید و علاوه بر تحویل به سه واحد فراوری لبنی بخشی از آن در خارج ابرکوه عرضه می شود.

در افتتاح طرح های عمرانی امام جمعه ابرکوه ، فرماندار، ، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد و جمعی از مدیران استان ومسوولان این شهرستان حضور داشتند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها