لایحه به کارگیری سلاح توسط ماموران نیروهای مسلح بررسی شد

تهران - ایرنا - نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی لایحه به کارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در حضور مسئولان نظامی، انتظامی و امنیتی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خانه ملت، عباس مقتدایی در توضیح نشست امروز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در بخش نخست جلسه اخبار و رویدادهای بین المللی، منطقه‌ای و کشور مورد گفت وگو اعضای حاضران در کمیسیون قرار گفت. تبادل اخبار صورت و مباحث متفاوتی نظیر روابط خارجی ایران و موضوعات داخلی مطرح شد.

مقتدایی افزود: در بخش دوم، جلسه با حضور مسئولان دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امنیتی پیرامون لایحه اصلاح قانون بکارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح در موارد ضروری، برگزار شد.

وی در ادامه اظهار کرد: این قانون مصوب سال ۱۳۷۳ است که با توجه به گذشت زمان و شرایط جدیدی که بر کشور پدیدار شده در مجلس دهم در قالب لایحه به کمیسیون امنیت ملی ارسال شد و این لایحه مورد بحث و بررسی درون کمیسون قرار گرفت.

مقتدایی یادآور شد: با تغییر مجلس دهم به یازدهم مجدد این لایحه در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار گرفت و امروز دومین جلسه رسیدگی به آن در صحن کمیسیون انجام شد. پیش از این کمیته دفاعی کمیسیون نظرات پیرامون این قانون را داده بود که امروز دیدگاه کمیته با دستگاه‌های ذی ربط از جمله ستاد مشترک نیروهای مسلح و زیر مجموعه نظامی و انتظامی طرح شد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: موادی از این لایحه در جلسه امروز به تصویب رسید و دو ماده مجدد قرار شد برای اعمال نظرات به کمیته دفاعی بازگردانده شود تا در جلسات آینده پس از انجام اصلاحات در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار سیاست