۱۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۲۳
کد خبرنگار: 2192
کد خبر: 84221413
۱ نفر

برچسب‌ها

آیت الله اعرافی: اقدامات جهادی طلاب الگوسازی شود

قم - ایرنا - مدیرحوزه‌های علمیه کشور گفت: اقدامات جهادی و تجربه‌های طلاب باید ثبت، نظریه‌پردازی و الگوسازی شود تا بتوانیم از آنها در سایر زمینه‌ها و آسیب های اجتماعی استفاده کنیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی، درهمایش تجلیل از طلابهای  در بیمارستان‌ها وآرامستان‌های استان قم درایام شیوع ویروس کرونا، با بیان اینکه انقلاب اسلامی مبتنی بر فرهنگ جهاد و مقاومت است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی تنها یک انقلاب اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نبود، بلکه انقلابی بود که در اعماق فکر و معرفت بشر تغییرات بنیادین ایجاد کرد و نرم افزار تفکر بشر را متغیر ساخت؛ باید حوزه با این نگاه بلند، پایه های علم، دانش، معرفت، اخلاق و فرهنگ را مستحکم کند.

مدیرحوزه های علمیه با اشاره به اینکه روحیه و اقدامات جهادی، دارای پایه های معرفتی، احساسی، روحی و عاطفی، فردی، اجتماعی، تعاون و تاب آوری اسلامی است، گفت: روزها و هفته‌های اول شیوع کرونا همه دنیا به وحشت افتاده بود، اما شما و امثال شما طلاب جهادی در برابر همه وحشت ها ایستادید و دل به دریا زدید؛ این کیمیای ارزنده باید حفظ و تقویت شود.

 اعرافی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی با اقدامات جهادی طلاب جوان و گروه‌های جهادی قابل حل و رفع شدن است، تأکید کرد: اقدامات جهادی و تجربه‌های طلاب باید ثبت شده، نظریه پردازی و الگوسازی شود تا بتوانیم از آنها در سایر زمینه‌ها و آسیب‌های اجتماعی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی سد استکبار را در هم شکست، ادامه داد: در آن روزگار همه جهان از شاه پشتیبانی می‌کردند، اما جوانان انقلابی قم توانستند یک انقلاب بزرگ را با دست خالی و تحت هدایت های امام راحل(ره) پایه ریزی کنند.

 اعرافی در قسمت دیگری ازسخنان خود با بیان اینکه امروز طلاب جهادی باید از فرهنگ جهاد و مقاومت صیانت کنند، خاطرنشان کرد: شما باید از ما مسئولان نیز در راستای صیانت از این فرهنگ بزرگ مطالبه گری داشته باشید، زیرا این فرهنگ، تمدن نوین اسلامی را رقم خواهد زد.

وی افزود: طلاب در دوران خفقان پهلوی با شجاعت بسیار بالایی همه خطرات را به جان می خریدند و در میدان حضور داشتند و در راه دفاع از آرمان های امام راحل و رهایی کشور از چنگال ظالمان سر از پا نمی‌شناختند.

امام جمعه قم با بیان اینکه در جریان انقلاب، روح جهادی توانست در مقابل همه حمله‌ها و هجمه‌های وحشیانه طاغوتی بایستد، خاطرنشان کرد: روحیه و فرهنگ جهاد و مقاومت بود که توانست رژیم شاهنشاهی را علی رغم همه حمایت‌هایی که از آن می‌شد در هم بشکند.

مدیر حوزه های علمیه در پایان با اشاره به اینکه فرهنگ جهاد و مقاومت در هر کجا که وجود داشته باشد معجزه آفرینی می‌کند، بیان کرد: امروز همین فرهنگ مقاومت به دل لبنان و منطقه نفوذ کرده و از نیروهای آنجا یک «حزب الله» قدرتمند ساخت که همه معادلات دشمن را تغییر داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها