استاندار گلستان: منتقدان در نقد خدمات و عملکرد دولت منصف باشند

گنبدکاووس - ایرنا - استاندار گلستان با مثبت دانستن خدمات و عملکرد دولت طی هفت سال و نیم گذشته باوجود تحریم‌ ظالمانه آمریکا و تنگناهای اقتصادی و مالی از منتقدان و صاحبان تریبون خواست در نقدهای خود منصف باشند.

 هادی حق شناس عصر یکشنبه در مراسم متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۴۵۳ پروژه عمرانی، تولیدی و اقتصادی گنبدکاووس اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در ۲ سال ابتدایی آغاز فعالیت و نیز سه سال اخیر با مشکل تحریم‌ ظالمانه مواجه بود و به طور میانگین هر ماه ۱۰ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی و صادرات غیرنفتی خود را از دست می‌داد.

وی گفت: با این وجود خدمات دولت و اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی کشور و نیز استان گلستان نه تنها متوقف نشد بلکه بر تعداد پروژه‌ها در بخش‌های مختلف نسبت به عملکرد دولت قبل افزوده شد.

وی تصریح کرد: تا قبل از سال ۹۲ فقط سه هزار هکتار زهکشی اراضی در گلستان انجام شده بود اما اکنون این رقم به ۸۰ هزار هکتار افزایش یافته و ۹۰ هزار هکتار دیگر نیز در دست اجرا است و تولید گندم در ۳۵ هزار هکتار اراضی زهکشی شده شهرستان گمیشان از ۷۰۰ کیلوگرم در هکتار به ۲.۵ تن افزایش یافته است.

استاندار گلستان، افزایش اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری از ۳۳۰ هزار هکتار قبل از سال ۹۲ به حدود ۷۰۰ هزار هکتار، افزایش تعداد دستگاه‌های سی تی اسکن مراکز درمانی استان از سه دستگاه به ۱۱ دستگاه و اضافه شدن هزار و ۸۰۰ کلاس درس جدید به کلاس‌های درس را از دیگر اقدامات دولت در این استان شمالی برشمرد.

حق شناس گفت: همه این اقدامات درحالی صورت گرفته که درآمدهای نفتی و صادرات غیرنفتی دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت قبل حداقل به یک سوم کاهش یافته است بنابراین منتقدان باید با نگاه منصفانه و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور، عملکرد و خدمات دولت را نقد کنند.

وی افزود: درحادثه سیل روزهای نخستین سال ۹۸ حدود ۴۸ هزار میلیارد ریال به بخش های مختلف گلستان خسارت وارد شد که با حمایت دولت و فقط در حوزه مسکن، ۲۲ هزار واحد مسکونی ساخته یا تعمیر شد.

وی همچنین با قدردانی از کمک‌های خیرین گنبدکاووس در انجام امور عام المنفعه بویژه خرید و اهدای تجهیزات پزشکی، افزود: در این شهرستان نیکوکاران با هم در انجام کارهای خیرخواهانه رقابت سالم دارند و این قابل تقدیر است.

حق شناس اضافه کرد: گنبدکاووس ظرفیت‌ خوبی در بخش‌های مختلف کشاورزی، بازرگانی، صنعت و گردشگری برای توسعه دارد که امیدواریم با بازگشایی دوباره مرز زمینی اینچه برون و نیز اجرایی شدن راه آهن این شهرستان روند توسعه شتاب بیشتری گیرد.

همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور در این مراسم از آغاز عملیات اجرایی دهمین سامانه رادار هواشناسی کشور در شهرستان گنبدکاووس استان گلستان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه که خرید تجهیزات آن درحال انجام است، بارش‌های شدید کوتاه مدت حداقل ۶ تا ۱۲ ساعت قبل از وقوع، به مردم و مسوولان برای مدیریت بحران اطلاع رسانی می‌شود.

سحر تاج بخش افزود: امروز شبکه دیده‌بان ملی کشور (هواشناسی) نیازمند توسعه است و همه استان‌ها بویژه در نیمه شرقی کشور باید در این خصوص به این سازمان خدماتی کمک نمایند تا با نصب تجهیزات نوین، پایش‌های اقلیمی بهتر انجام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها