طباطبایی: شاید تیم بسکتبال فرانسه را در المپیک شکست دهیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بسکتبال، گفت: در ورزش هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و حتی ممکن است ما فرانسه را در المپیک توکیو شکست دهیم.

به گزارش ایرنا، «رامین طباطبایی» امروز (یکشنبه) در حاشیه تمرین تیم ملی بسکتبال در خصوص دیدارهای پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱، اظهار داشت: این رقابت ها برای ما به منزله مسابقاتی برای آماده سازی تیم ملی جهت حضور در المپیک است. البته حضور در رقابت های کاپ آسیا نیز برای ما بسیار مهم است. 

وی افزود: هفته گذشته جلسه ای با مسوولان کمیته ملی المپیک داشتیم و برنامه‌های خود را ارائه دادیم. این برنامه شامل چهار اردوی تدارکاتی و شرکت در سه تورنمنت بین‌المللی است. مکاتباتی نیز با پرتغال، روسیه، یونان و اسپانیا داشتیم و در حال حاضر منتظر شرایط کرونا در سال آینده هستیم. فعلا تنها حضور در تورنمنت چهار جانبه ژاپن قطعی شده است.

رییس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: برای حضور در هر تورنمنت، هزینه های ارزی و ریالی را به کمیته المپیک و وزارت ورزش اعلام کرده و کلیات آن نیز به تصویب رسیده است. البته تاکنون بودجه خوبی برای فدراسیون های المپیکی در نظر گرفته شده است. 

طباطبایی در مورد دیدار با فرانسه و آمریکا در المپیک توکیو، اظهار داشت: هدف تیم ما در ابتدا صعود از مرحله گروهی المپیک است. در ورزش چیزی قابل پیش بینی نیست و حتی ممکن است ما فرانسه را شکست دهیم. اگر بتوانیم بازی های خوب‌مان را که در جام جهانی گذشته انجام دادیم، تکرار کنیم، می توانیم نماش خوبی داشته باشیم. بازیکنان تیم ملی روحیه بسیار خوبی دارند و هدفشان ارائه بهترین عملکرد است. 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا «مهران شاهین‌طبع» هدایت تیم ایران را در المپیک بر عهده دارد یا خیر، گفت: او تا پایان مسابقات انتخابی کاپ آسیا که بعد از المپیک توکیو برگزار می شود، هدایت تیم ملی را بر عهده دارد. 

پنجره سوم دیدارهای انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱ از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند برگزار می‌شود و تیم ملی بسکتبال ایران در این پنجره با تیم‌های عربستان سعودی و قطر بازی خواهد کرد. تیم ملی بسکتبال در پنجره دوم کاپ آسیا برابر عربستان به پیروزی رسید و مقابل سوریه شکست خورد.

همچنین قرعه‌کشی رقابت‌های بسکتبال المپیک توکیو برگزار و تیم ملی ایران با آمریکا و فرانسه هم‌گروه شد.  بازی‌های المپیک در تابستان سال آینده برگزار خواهد شد. پیش از این قرار بود بازی‌های المپیک در مرداد سال ۹۹ برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار ورزش