فرماندار: زنگ خطر اوج گیری کرونا در جهرم به صدا درآمده است 

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم گفت: زنگ خطر اوج گیری کرونا در این شهرستان به دلیل برپایی دورهمی‌ها به صدا درآمده است.

مهدی شفیعیان، یکشنبه در نشست ستاد شهرستانی مبارزه با بیماری کرونا با اشاره به اینکه خطر شیوع ویروس کرونا جدی است، افزود: باید با تغییر سبک زندگی خود و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با این بیماری مقابله کنیم.

وی اضافه کرد: عادی‌انگاری مردم نسبت به شرایط موجود و کمتر شدن توجه‌ها به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، کرونا را قوی و ماندگار و تلاش‌های انجام شده برای کاهش شیوع این بیماری را خنثی و بی‌اثر می‌کند.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم بیان داشت: شهروندان باید همچنان برای کارهای غیرضروری در مکان‌های عمومی حاضر نشوند و حتما از ماسک استفاده و فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کنند و افرادی که هرگونه علایم مشکوک به کرونا دارند برای انجام نمونه‌گیری رایگان به مراکز ذی‌ربط مراجعه کنند.

شفیعیان گفت: شهرداری و تاکسیرانی جداسازی فضای تاکسی‌ها را به جد پیگیری کنند و با نصب بنر در بیلبوردهای سطح شهر، خطر کرونا را در جامعه گوشزد کرده تا از عادی‌انگاری این بیماری جلوگیری شود.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت زرد شهرستان جهرم، حضور کارمندان در اداره‌ها به صورت دو سوم است و روسا و مدیران موظفند که دورکاری کارکنان را اجرا کنند، از برگزاری مراسم بپرهیزند و نشست‌های اداری را با حداقل افراد و رعایت دستورالعمل‌ها برگزار کنند.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم با قدردانی از همراهی اصناف از آنان خواست تا با رعایت دقیق شیوه‌نامه بهداشتی به‌ویژه در نانوایی‌ها و هایپرمارکت‌ها، مانع هرگونه تعطیلی واحدهای صنفی شوند.

شفیعیان تاکید کرد: مالکان واحدهای صنفی، شرکت‌ها و اداره‌ها نیز موظفند با ماموران انجام تست کرونا نهایت همکاری را داشته باشند.

او همچنین از مردم خواست، مراسم خاکسپاری و عزاداری را با حضور حداقل افراد برگزار کنند.

وی ادامه داد:تفاهم‌نامه بین دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری جهرم در خصوص حل مشکلات بهداشتی این شهرستان باید عملیاتی شود.

ظرفیت آزمایشگاه تشخیص کرونای جهرم افزایش یافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم هم در این نشست بیان کرد با خرید دستگاه جدید pcr اتوماتیک برای آزمایشگاه سلولی مولکولی این دانشگاه که قابلیت انجام روزانه ۵۰۰ تا یک هزار تست را دارد، ظرفیت تشخیص بیماری کرونا در این آزمایشگاه افزایش یافته است.

محمد رحمانیان، افزود: این آزمایشگاه تشخیصی مولکولی در زمینی با زیربنای ۶۰۰ مترمربع و با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار ساخته شده و برای تجهیز آن به پیشرفته‌ترین و به روزترین دستگاه‌های تشخیصی مولکولی ۳۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گفته وی، هزینه ساخت و تجهیز این آزمایشگاه از محل اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین دانشگاه علوم پزشکی جهرم تامین شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جهرم در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از عادی انگاری برخی از شهروندان و همچنین کاهش سطح حساسیت‌ها در برابر خطر اوج گیری مجدد بیماری کرونابیان داشت: شهرک انقلاب و شهرک شهید دستغیب، بیشترین آمار ابتلا و شیوع کرونا را در این شهرستان داشته است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها