دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی یک الگو در کشور است

مشهد- ایرنا- معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی یک الگوی برنامه‌ای و کارکردی در کشور محسوب می‌شود.

پرویز انصاری راد روز یکشنبه در مراسم افتتاحیه پروژه‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی افزود: نسل امروز نیازمند معلمانی هدایت گر در شاخصهای علمی، حرفه‌ای و اخلاقی است.

وی ادامه داد: در دنیای امروز توانمندی معلمان می‌تواند زمینه‌ساز توسعه جوامع باشد و معلمان باید با رشد توانمندیهای علمی، پژوهشی و مهارتی خود به ارتقای سطح آموزشی، پژوهشی، اخلاقی و مهارتی دانش آموزان کمک کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گفت: مدیران استانی در دستگاه تعلیم و تربیت خراسان رضوی نیازها رااحصا و تعیین تکلیف کرده اند از این رو می توان آنها را  مدیرانی راهبردی توصیف کرد.

انصاری راد افزود: تربیت معلمان حرفه‌ای نیازمند توجه به امر پژوهش و احداث پژوهش سراست از این رو پژوهش سرا و موزه پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و با هزینه‌ای افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال با مشارکت خانواده خیّر نیک اندیش مرحوم حاج حسین شکرریز در مدت ۲ سال اجرا شده و به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین امروز مجتمع بزرگ خوابگاهی کوثر در پردیس شهید هاشمی نژاد دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید. این مجموعه خوابگاهی که ویژه دانشجو - معلمان است در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع، با اعتباری افزون بر ۷۰ میلیارد ریال و با ظرفیت پذیرش ۴۰۰ نفر تاسیس و به بهره برداری رسیده است.

استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار دانش‌آموز است که حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموز کشور می‌شود.

هم اکنون در دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی بیش از ۶ هزار دانشجو و تعداد ۳۶۵ عضو هیات علمی و استاد مدعو فعالیت آموزشی دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =