مدیر مجتمع مس : شرایط معیشتی شهربابک رو به رشد است

کرمان - ایرنا - مدیر مجتمع مس شهربابک گفت: عملکرد مسئولان شهربابک هماهنگ با هم و شرایط شهرستان در همه زمینه ها از اقتصادی و معیشتی گرفته تا فرهنگی و اجتماعی روبه رشد و پیشرفت است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسین ابراهیمی نسب روز یکشنبه و در نشست خبری با اصحاب رسانه شهربابک ضمن تبریک دهه فجر و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: خبرنگاران در راستای وظایفشان می توانند در اعتلای شهرستان نقش موثری ایفا کنند.

وی به جایگاه اقتصادی بالای مس در شهرستان و کشور اشاره کرد و افزود: حدود پنج هزار نفر پرسنل به طور مستقیم دارند برای ما کار می کنند و اگر هر خانواده را سه یا چهار نفره فرض کنیم تقریبا بیش از ۲۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان به طور مستقیم با مس در ارتباطند و مس می تواند در این جامعه تاثیرگذار باشد.

ابراهیمی نسب با بیان اینکه شهربابک از قدیم انسان های فرهیخته و اهل مطالعه ای داشته است و این گواه ریشه داشتن دانش در این شهر است، تصریح کرد: چنین افرادی نگرش و خواسته های متفاوتی دارند که اگر این خواسته ها همگرا و همسو نشوند این خود به عنوان آسیب اجتماعی بروز می کند.

وی با اشاره به اینکه در شهربابک نقاط قوتی داریم که اگر خوب عمل نکند می تواند به نقاط ضعف تبدیل شود، بیان داشت: بر اساس هرم مازلو در جامعه ای که از لحاظ اقتصادی و دانش شرایط بهتری دارد مردم به سراغ نیازهای دیگری می روند و خواسته های بالاتری دارند که کار پیچیده می شود و دلیل این پیچیدگی نیز خواسته های متفاوت است.

ابراهیمی نسب تاکید کرد: اصحاب رسانه می توانند همه این تفاوت ها را به سمت جامعه ای همگرا و یک هدف واحد که پیشرفت در همه زمینه ای صنعتی، اجتماعی و فرهنگی  است هدایت کنند.

مدیر مجتمع مس شهربابک افزود: در حال حاضر افراد بسیاری از طریق گوشی همراه خود و فضای مجازی اخبار را پیگیری می کنند و این وظیفه خبرنگار را سنگین می کند که اخبار درستی را منتشر کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر همدلی بسیار خوبی در شهرستان وجود دارد که نقطه عطفی برای شهرستان است و امیدواریم ادامه دار باشد اظهار داشت: فضای شهرستان به سوی همگرایی رفته است و مسئولان از جمله نماینده، امام جمعه، رئیس اداره اطلاعات، فرماندار، دادستان و عوامل بسیاری این همدلی را در شهرستان به وجود آورده اند.

ابراهیمی نسب بیان داشت: اختلاف سلیقه هایی همیشه وجود داشته و دارد، زیرا نمی توان انتظار داشت که افکار حتی دو نفر شبیه به هم باشد، و این تفاوت در افکار و دیدگاه می تواند باعث پیشرفت شود به این شرط که هدف مشخص باشد و ما دنبال تخریب یکدیگر نباشیم.

وی گفت: ما در قبال مسئولیت اجتماعی که داریم باید خدماتی ارائه دهیم و سعی مان بر این است که به شکلی عمل شود که بخشی از مشکلات شهرستان را حل کنیم.

مدیر مجتمع مس شهربابک با اشاره به اینکه گاهی حرف هایی زده شده که به عمل منجر نشده و این ناامیدی را به جامعه تزریق کرده است، تصریح کرد: باید مدت ها عمل کنیم و کار انجام دهیم تا اعتماد به جامعه برگردد و در این راستا رسانه ها می توانند در تحقق این امر بسیار موثر باشند تا امید به جامعه برگردد و لازم است مسئولان هم به قولی که می دهند عمل کنند.

وی مطالبه گری را حق مردم و رسانه ها دانست و یادآور شد: جامعه ای تغییر می کند که مردم آن خواستار تغییر باشند اما مرز مطالبه گری باید درست رعایت شود و اخباری که به نفع جامعه نیست منتشر نشود.

ابراهیمی نسب به تخصصی شدن امور تاکید کرد و گفت: در موفقیت و یا عدم موفقیت یک مجموعه همه افراد مشغول در آن مجموعه موثرند.

وی همچنین به برخی از اقدامات و خدمات مجتمع مس در زمینه های ورزشی، فرهنگی، بهداشت و درمان و جهاد کشاورزی اشاره کرد.

ابراهیمی نسب در خصوص فیروزه شهربابک نیز افزود: ما نقشه ای برای حفاری فیروزه در دسترس نداریم ولی سعی بر این است که فیروزه جمع آوری شود اما نمی توان برنامه مدونی برای آن داشت زیرا فیروزه عیارهای متفاوتی دارد و در مقایسه با مس ارزشمند نیست.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه فیروزه برای شهربابک برند شده، بازار بسیار خوبی می تواند باشد، باعث اشتغالزایی شده و به اقتصاد شهربابک کمک کند، پیگیر ساماندهی آن هستیم تا بهترین اتفاق برای فیروزه رقم بخورد و بیشترین ارزش افزوده را برای شهرستان داشته باشد.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها