کولیوند: عملیات‌های اورژانس هوایی موفقیت آمیز بوده است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اورژانس با بیان اینکه درسال گذشته اورژانس هوایی بیش از ۳۴ هزار نفر از مصدومان را نجات داده و ۶۵ درصد از مصدومان را به بیمارستان‌ها منتقل کرده است، گفت:‌ عملیات اورژانس هوایی تاکنون بسیار موفقیت آمیز بوده و همکاران ما به خوبی کار امدادرسانی را در شرایط سخت انجام داده‌اند.

به گزارش ایرنا از سازمان اورژانس کشور؛ روز یکشنبه همزمان با سالروز بیعت همافران در ۱۹ بهمن ۵۷ با رهبر کبیر انقلاب آیین بزرگداشت تلاشگران عرصه خدمات اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور با حضور مدیران و خلبانان حوزه خدمات اورژانس هوایی در محل سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

دکتر پیرحسین کولیوند، در مراسم تقدیر از خلبانان اورژانس هوایی که به مناسبت روز نیروی هوایی در محل سازمان اورژانس برگزار شد، با اشاره به حادثه سقوط بالگرد هوانیروز در شهرکرد که در سال ۹۷ اتفاق افتاد، گفت: متاسفانه در آن حادثه، بالگرد هوایی که برای امداد رسانی به پرواز در آمده بود در دامنه کوه سقوط کرد و سه خدمه پروازی از پرسنل هوانیروز و دو کارشناس فوریت‌های اورژانس شهرکرد شهید شدند.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در بحث پیوند اعضا، اورژانس هوایی اقدامات بسیار درخشانی انجام داده است به طوریکه عضو پیوندی را در کمترین زمان ممکن به مرکز درمانی مد نظر رسانده است.

 کولیوند بیان کرد: اورژانس هوایی در حوادث طبیعی مانند سیل اخیر در سیستان و بلوچستان خدمات بی نظیری انجام داده اند. در انتقال مصدومان به بیمارستان‌ها در جریان زلزله کرمانشاه رکورد جدیدی را به ثبت رسانده ایم.

وی تصریح کرد: در جریان زلزله کرمانشاه کار انتقال ۷ هزار و ۳۲۰ مصدوم در کمتر از یک روز انجام شد که در حدود ۲ هزار مصدوم به تهران توسط اورژانس هوایی منتقل شدند.

در ادامه مراسم امیر قربانی، فرمانده هوا نیروز اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما کمک به مردم مظلوم و نیازمند است. در جریان زلزله کرمانشاه با مدیریت خوب اورژانس تمام مصدومان در کمترین زمان ممکن به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منتقل شدند.

وی بیان کرد: اورژانس هوایی در انتقال مصدومان در معابر صعب العبور کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته اند و پرسنل آن از عمق وجود به مردم و مصدومان خدمات خوبی را ارائه می‌دهند.

فرمانده هوا نیروز گفت: یک همدلی در بین پرسنل اورژانس به خصوص اورژانس هوایی کشور وجود دارد و همین موضوع سبب شده تا اقدامات درخشانی را در زمینه امداد رسانی به مصدومان انجام شود.

در این دیدار، امیر قربانی فرمانده هوانیروز، سردار نیک نژاد فرمانده هواناجا، سردار قاسمی جانشین فرمانده هوانیروز سپاه، امیر احدی مدیرعامل شرکت هلیکوپتری آواسلامت و کاپیتان صفا معاون عملیات شرکت هلیکوپتری ایران ضمن سخنانی از عملکرد ریاست سازمان اورژانس کشور از گسترش خدمات اورژانس هوایی تشکر و تقدیر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار جامعه