۴ واحد تولیدی در منطقه آزاد ماکو افتتاح شد

ارومیه- ایرنا - همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر، چهار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی منطقه آزاد ماکو با سرمایه گذاری ۲۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو روز یک‌شنبه در آیین افتتاح این واحدهای تولیدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این واحدهای تولیدی شامل تولید قارچ در شهرک صنعتی سنگین، تولید پوشک بچه در شهرک صنعتی شماره یک، برش و بسته بندی کاغذ و تولید یراق آلات در شهرک صنعتی سبک منطقه آزاد ماکو است.

ابراهیم جلیلی افزود: با افتتاح و بهره برداری از این واحدهای تولیدی به ظرفیت ۱۱ هزار و ۵۵۰ تن در سال برای ۱۰۶ نفر بصورت مستقیم و ۲۵۰ نفر غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد شد.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۳۱ واحدی تولیدی مختلف در شهرک های صنعتی منطقه آزاد ماکو به بهره برداری رسیده که در مجموع برای بیش از ۵۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا، به مناسبت دهه مبارک فجر ۲۳ طرح عمرانی، کشاورزی و خدماتی در شهرستان ماکو به بهره‌برداری می‌رسد که برای اجرای آنها در مجموع ۴۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

منظقه آزاد ماکو در آذربایجان غربی به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان‌های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال‌غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha