صیانت از دستاوردهای انقلاب وظیفه عمومی است

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دشمن در کمین است و باید بسیار مراقب بوده و از دستاوردهای انقلاب صیانت کنیم، گفت: بیش از ۴۰ سال است که ملت ایران در مقابل تمامی مکر و حیله های دشمنان نظام ایستادگی کرده است.

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در اولین کنگره ملی ۱۷ هزار شهید، جانباز و آزاده لشگر فرشتگان تاریخ ساز، افزود: سرافرازی کشور اسلامی ایران در تمامی عرصه ها را مدیون خون شهدا و فداکاری های خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم.

وی با بیان اینکه ملت ایران آزاده زیستن را به وابسته بودند ترجیح دادند، گفت: زنان و مردان ایران اسلامی در تمامی عرصه های انقلاب پا به پای هم برای دفاع از آرمان های نظام و انقلاب ایستادگی و مقاومت کردند.

وی ادامه داد: کشتی انقلاب در این اوضاع پرتلاطم دنیا با سکانداری مقام معظم رهبری هر روز با موفقیت و موثرتر جلو می رود.

پورمحمدی اظهار کرد: بر خلاف تمام انقلاب ها که قیام و خیزش یک طبقه بر علیه طبقه دیگر بوده، انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی است که تمام توده های مردم همه با هم با رهبری امام خمینی (ره) بر علیه یک نظام دیکتاتوری ۲۵۰۰ ساله قیام کردند.

وی اضافه کرد: رژیمی که ژاندارم آمریکا در خلیج فارس بود به برکت رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و ایمان قوی مردم به رهبر کبیر انقلاب ساقط شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شعار انقلاب اسلامی؛ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود، گفت: این استقلال خوشایند نظام امپریالیستی نبوده و از همان ابتدا توطیه ها علیه نظام جمهوری اسلامی شروع شد.

پورمحمدی گفت: جمهوری اسلامی یعنی نظامی که مبتکی بر آرای مردم و مبنای احکام دین و اسلام است که در دنیا سابقه نداشته است از این رو مخالفت استکبار جهانی با انقلاب اسلامی از همان ابتدا آغاز شد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس مقاومت را آموختند و اکنون با وجود تحریم ها و در جنگ اقتصادی نیز با افتخار ایستاده اند.

وی اظهار کرد: دهه فجر فرصت مناسبی است تا به نسل های سوم و چهارم انقلاب بگوییم که این انقلاب با چه سختی ها به دست آمده و در مقابل دشمنان نظام ایستادگی کرده است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه هر روز در استان ۱۰ ها طرح و پروژه افتتاح می شود، گفت: در دهه فجر امسال ۳ هزار و ۶۹۵ طرح در استان افتتاح شده است.

وی ادامه داد: فشارهای و تحریم های ظالمانه بر ما تاثیر نگذاشته و پایدارتر و مقاوم تر جلو می رویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها