امام ‌جمعه اراک: امام خمینی (ره) مکتب اهل بیت (ع) را احیا کرد

خمین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: امام خمینی(ره) مکتب اهل بیت (ع) را احیا کرد و مقام معظم رهبری ادامه دهنده راه امام راحل است.

آیت الله « قربانعلی دری نجف آبادی» عصر یکشنبه در آیین بزرگداشت مرحوم آیت الله «حیدر علی جلالی خمینی» در مسجد جامع خمین افزود: در نیمه راهی که امام خمینی (ره) ترسیم کرد قرار داریم و همانطور که جلالی‌ها در این راه حرکت کردند، ما نیز نباید بترسیم.
وی بیان کرد: امام خمینی (ره) پرچمدار مبارزه با اسکتبار و دیکتاتوری بود و مجاهدت‌های مردم و علما در طول ۵۰ سال گذشته نظام اسلامی را به قدرت بین المللی و منطقه تبدیل کرده است.
عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: عدالت، امنیت، انصاف، برابری و برادری و اخلاق از مواضع امام خمینی(ره) بود که هرگز فراموش نمی شود.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: جمعیت ایران پس از انقلاب اسلامی به ۸۰ میلیون افزایش پیدا کرده است و ۲۰ سال به میانگین سنی مردم افزوده شده است.
وی با بیان اینکه ۹۶ درصد مردم ایران امروز باسواد هستند، افزود: سطح سواد مردم به لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارتقا یافته است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی رشد علمی زنان را از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بیان کرد.
آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: امام خمینی(ره) درخت تناوری است که برکات وجودی ایشان در سراسر دنیا از جمله جبهه لبنان، مبارزه با استکبار و رژیم صهیونیستی دیده می‌شود.
وی با اشاره به دیدار فرماندهان نیروی هوایی با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: رئیس جمهور دموکرات و جمهوری خواه آمریکا دلسوز ملت‌ها نیستند و دشمنی آنها با ایران از سال ۵۷ آغاز شده است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: نباید مغلوب تهدید دشمنان شویم و با ایستادگی و اراده قوی می‌توان آن‌ها را شکست داد.
آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به اینکه پس از هر سختی پیروزی است، اظهار داشت: ساخت موشک‌های و رادارهایی با بُرد بیش از ۲ هزار کیلومتر به دست دانشمندان ایرانی، نشان دهنده لطف خداوند به این نظام است.
وی با اشاره به واردات یک میلیون و ۸۰ هزار تن واردات روغن نباتی گفت: مصرف روغن نباتی در کشور بالا است و افزایش بهره‌وری راهکار مشکلات اقتصادی است.
آیت الله دری نجف آبادی ، مرحوم آیت الله جلالی خمینی را احیاگر فرهنگ و اهداف امام خمینی (ره) دانست و بیان کرد: این عالم مجاهد، وارسته و سخت کوش مساجد مختلفی را در منطقه نارمک تهران تاسیس و علمای وفادار به امام راحل را در این مساجد سازماندهی کرد.
وی تاسیس حوزه علیمه احمدیه، حوزه علمیه خمین، احداث مصلی خمین، پژوهشگاه قرآن و برگزاری جلسات مذهبی در مساجد را از دیگر اقدامات آیت الله جلالی بیان کرد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مرحوم جلالی خمینی زمانی که از سوی امام خمینی(ره) بعنوان امام جمعه خمین منصوب شد در مدت حضور ۲ روز در هفته در این شهرستان توزیع املاک امام (ره) بین نیازمندان، رسیدگی به خانواده شهدا و ساماندهی حوزه علمیه خمین را انجام می داد.
آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: از ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی یکصد و ۱۰ نفر طلبه شهید و بیش از یکصد نفر زن شهیده هستند.
وی گفت: خمین زادگاه عالمانی بزرگ نظیر بنیانگذار نقلاب اسلامی، آیت الله رضوانی عضو شورای نگهبان، آیت الله جلالی، حجت الاسلام قریشی و حجت الاسلام آل طاهر است.

آیین بزرگداشت مرحوم آیت الله جلالی خمینی  با حضور  نماینده ولی فقیه در استان مرکز، معاون سیاسی و امنیتی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مسئولان شهرستان خمین و جمعی از مردم و روحانیون در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

آیت الله جلالی خمینی از شاگردان و نمایندگان امام خمینی (ره) در حج ۱۳۶۰،  امامت جمعه شهر خمین در سال ۱۳۶۲ و از پایه‌گذاری حوزه علمیه خمین و مجتمع فقهی پژوهشی تهران روز چهارشنبه هفته گذشته در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

آن مرحوم در سال ۱۳۱۱متولد شد و تا پبش از رحلت، امامت مسجد احمدیه در نارمک را برعهده داشتند.

ایشان همچنین بنیانگذار حوزه علمیه جلالی خمینی در نارمک بودند.

 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها